Výzva programu H2020 - Boosting emerging technologies

V programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) je v části Budoucí a vznikající technologie (Future and Emerging Technologies, FET) zveřejněná výzva k podávání návrhů projektů Boosting emerging technologies. Pro výzkumníky z Přírodovědecké fakulty je v této výzvě relevantní především téma Emerging themes and communities. Uzávěrka k podávání projektů je 12. 4. 2016.

Cílem výzvy je podpořit vznik interdisciplinárních vědeckých komunit zaměřených na slibné technologie, které ale nejsou dosud dostatečně rozvinuté pro průmyslové uplatnění. Projektové návrhy by se měly zaměřit na jedno z deseti konkrétních sub-témat, z nichž se pro Přírodovědeckou fakultu zdají relevantní například Intra- and inter-cell bio-technologies, nebo Ecosystem engineering. Seznam a podrobný popis všech subtémat, požadavky na předkládané projekty a další informace najdete u tématu na Účastnickém portálu (Participant Portal). Projekty předkládají mezinárodní konsorcia: minimálně 3 subjekty z minimálně 3 zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020 (jedná se o Research and Innovation action, RIA) – v praxi podávají projekty konsorcia 8 a více subjektů.

Další informace:

• Téma (topic) na Účastnickém portálu (Participant Portal) - podrobně specifikuje požadavky na předkládané projekty.
  • Výzva (call) na Účastnickém portálu (Participant Portal) - obsahuje odkazy na všechna v ní obsažená témata, data jejich otevření a uzávěrek, typy akcí atp.
  • Pracovní program pro část FET na roky 2016-2017 (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy a témata, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.).
  • O části FET na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR.
  • O části FET na stránkách Evropské komise.
  • O grantovém schématu Research and Innovation action na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Annexes).
  • Videa a prezentace z Informačního dne v Bruselu (25. 1. 2016) k výzvám FET Open a FET Proactive (kam patří i výzva Boosting emerging technologies). Potenciálním žadatelům se doporučuje především první příspěvek Waltera Van De Velde Understanding the FET Spirit (pouze video).
  • Odkaz na prezentaceNárodního informačního dne k části FET (27. 4. 2015), základní informace o části FETprezentaci ředitele sekce Research Executive Agency, která zajišťuje implementaci programu FET včetně hodnocení projektů.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Do této aktuality mohou být průběžně doplňovány další informace, například odkazy na prezentace z relevantních informačních akcí. Pokud byste chtěli tyto aktualizace dostávat e-mailem, můžete se přihlásit k jejich odběru na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 8. 1. 2016.
Poslední aktualizace 5. 2. 2016.

Publikováno: Pátek 08.01.2016 15:50