E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Výzva programu H2020 – výzkum viru Zika

Evropská komise vyhlásila téma (topic) k podávání návrhů projektů zaměřených na mezery ve výzkumu viru Zika a podobných zdravotních hrozeb v Latinské AmericeAddressing the urgent research gaps against the Zika virus and other emerging threats in Latin America. Uzávěrka je již 28. 4. 2016. Téma je součástí programu Horizont 2020, části Health, Demographic Change and Wellbeing (SC1 Health), výzvy Personalised Medicine.

V rámci projektu by mělo vzniknout mezinárodní a multidisciplinární konsorcium se zapojením Latinské Ameriky a dalších zasažených oblastí, které by bylo schopné provést výzkum aktuálně potřebný v souvislosti s virem Zika (zhodnocení vztahu mezi infekcí a dalšími vážnými komplikacemi zejména u těhotných žen, výzkum vedoucí k navržení možných preventivních opatření a/nebo léčby atd. podrobnosti v popisu tématu – topis description). Konsorcium by mělo spolupracovat s již existujícími iniciativami na národní i mezinárodní úrovni a vyhnout se duplikování již probíhajícího výzkumu (způsob, jakým bude toto zajištěno, by měl být zahrnut v návrhu projektu). Mezinárodní síť vytvořená v rámci projektu by měla být v budoucnosti schopná pružně reagovat na podobné hrozby.

Jedná se o Research and Innovation action (RIA). V tomto schématu mohou projekty předkládat mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem složená minimálně ze 3 subjektů z minimálně 3 zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020. V tomto konkrétním tématu ale lze předpokládat, že projekt by mělo předložit poměrně rozsáhlé konsorcium zahrnující všechny relevantní špičkové subjekty v oboru, aby bylo schopné dostát všem nárokům kladeným na projekt. (Pravděpodobně bude podpořen jen jeden projekt, pokud by bylo projektů podpořeno více, musely by se navzájem doplňovat a spolupracovat mezi sebou.)

Další informace:

  • Téma (topic) na Účastnickém portálu (Participant Portal) – obsahuje podrobný popis nároků kladených na projekt, výsledků, kterých by měl projekt dosáhnout a odkazy na další dokumenty.
  • Prezentace z webináře k výzvě pořádaného Evropskou komisí (16. 2. 2016).
  • O grantovém schématu Research and Innovation action na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Annexes).

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 21. 3. 2016.

Publikováno: Pondělí 21.03.2016 15:25

Akce dokumentů