Výzva programu H2020 – Výměnné pobyty v rámci společného výzkumného projektu (MSCA-RISE)

V programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) byla v části Akce Marie Skłodowska-Curie (Marie Skłodowska-Curie Actions, MSCA) otevřena výzva k podávání návrhů projektů Výměnné pobyty v rámci společného výzkumného projektu (Research and Innovation Staff Exchange, RISE). Uzávěrka výzvy je 28. 4. 2016, interní termín pro Přírodovědeckou fakultu 15. 4. 2016.

V rámci tohoto grantového schématu jsou podporovány mezinárodní a mezisektorové výměnné pobyty výzkumníků (v délce 1-12 měsíců) na základě společného výzkumného/inovačního projektu.

Návrh předkládá konsorcium alespoň 3 partnerů ze 3 různých zemí, alespoň 2 partneři musí mít sídlo v zemi EU nebo přidružené k programu Horizont 2020. Pokud jsou všichni 3 partneři ze země EU nebo země přidružené k programu Horizont 2020, pak musí být alespoň jeden z akademického a alespoň jeden z neakademického sektoru.

Mobility podporované ve schématu RISE:
V rámci zemí EU nebo zemí přidružených k programu Horizont 2020 musí být výměnné pobyty mezinárodní a současně mezisektorové – pracovníci z akademické instituce vyjíždí do neakademické instituce v jiné zemi EU nebo přidružené a naopak (v rámci tohoto grantového schématu se za neakademické instituce vedle podniků považují například i nemocnice nebo muzea). V případě výměnného pobytu se třetí zemí nemusí jít o mobilitu mezisektorovou, například pracovník z akademické instituce v zemi EU nebo přidružené může vyjet do akademické instituce ve třetí zemi.

Další informace:

• Výzva na Účastnickém portálu (Participant Portal).
  • Pracovní program pro část MSCA na roky 2016-2017 (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.).
  • Přehledně o MSCA grantových schématech v brožuře vydané Technologickým centrem AV ČR (aktualizované vydání k 1. 1. 2016).
  • O části MSCA v češtině na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR.
  • O části MSCA na stránkách Evropské komise.
  • Seznam zemí přidružených k programu Horizont 2020 (Associated Countries).
  • Seznam třetích zemí způsobilých k financování v Obecných dodatcích k pracovnímu programu - General Annexes (část A).

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Do této aktuality jsou průběžně doplňovány další informace, například odkazy na prezentace z relevantních informačních akcí. Pokud byste chtěli tyto aktualizace dostávat e-mailem, můžete se přihlásit k jejich odběru na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 8. 12. 2015.
Poslední aktualizace 8. 3. 2016.

Publikováno: Středa 09.12.2015 14:15