Výzva programu H2020 – Smart Cities

Všechna témata ve výzvě byla již uzavřena (nelze podávat projektové návrhy).

V programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) byla v části Průřezové aktivity (Cross-cutting activities) zveřejněna výzva k podávání návrhů projektů na téma Smart and Sustainable Cities. Výzva se skládá ze 4 témat, z nichž jsou pro Přírodovědeckou fakultu potenciálně relevantní 3 témata:

Na Účastnickém portálu (Participant Portal) najdete pro každé konkrétní téma (odkazy v seznamu výše umístěné na názvech témat) podrobné informace o cílech a předpokládaných výsledcích projektů, data otevření a uzávěrek, přibližné rozpočty a odkazy na všechny relevantní dokumenty.

Do akcí Research and Innovation action (RIA) a Innovation action (IA) mohou projekty předkládat pouze mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem (minimální podmínkou je účast 3 subjektů ze 3 různých zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020, nejčastěji se konsorcia skládají z 8-12 subjektů). Výzkumným týmům, které by se chtěly zapojit do řešení projektů, ale nemají zkušenost s účastí v projektech programu Horizontu 2020 nebo 7. Rámcového programu EU, se doporučuje zapojit se jako spoluřešitelé.

Další informace:

• Výzva na Účastnickém portálu (Participant Portal).
  • Pracovní program pro tuto část programu Horizont 2020 (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.).
  • Informace o jednotlivých grantových schématech (type of action), např. Research and Innovation actionCoordination and support action (minimální počet účastníků v projektu, míra financování atp.) na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Anexes).
  • O této části programu Horizont 2020 na stránkách Evropské komise.
  • Záznam z Informačního dne v Bruselu na téma Horizon 2020 Smart Cities & Communities (6. 11. 2015): prezentace, video, záznam akce pořízený českou styčnou kanceláří CZELO.
  • Prezentace ze semináře Smart Cities Project Development  Workshop pořádaného v Bruselu (28. 10. 2015) European Regions Research & Innovations Network (ERRIN).
  • Videa a prezentaceInformačního dne v Bruselu (21. 9. 2015) k výzvám Greening the Economy  a Blue Growth - Demonstrating an Ocean of Opportunities a k tématům s návazností na životní prostředí ve výzvách Smart and Sustainable Cities a Industry 2020 in the Circular Economy.
  • Prezentace z Informačního dne v Bruselu (14. 9. 2015) k výzvám Horizontu 2020 z oblasti energetiky (včetně tématu Smart cities and communities).

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Do této aktuality jsou průběžně doplňovány další informace (například odkazy na záznamy z relevantních informačních akcí). Pokud byste chtěli tato doplnění dostávat e-mailem, můžete se přihlásit k jejich odběru na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 22. 10. 2015.
Poslední aktualizace 11. 11. 2015

Publikováno: Čtvrtek 22.10.2015 16:10