Výzva programu H2020 – Budoucí a vznikající technologie (FET-Open)

V programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) byla v části Budoucí a vznikající technologie (Future and Emerging Technologies, FET) zveřejněna výzva k podávání návrhů projektů FET-Open – Novel ideas for radically new technologies. Pro výzkumníky z Přírodovědecké fakulty je v této výzvě relevantní především téma FET-Open research and innovation actions.
Téma má tři průběžné uzávěrky (cut-off dates):
11. 5. 2016 (17:00)
17. 1. 2017 (17:00)
27. 9. 2017 (17:00)

V rámci tohoto schématu je podporován riskantní počáteční výzkum, jehož cílem je vytvořit radikálně novou technologii (jinak není zaměření projektů nijak tematicky omezeno). Projekty předkládají mezinárodní konsorcia: minimálně 3 subjekty z minimálně 3 zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020 (jedná se o Research and Innovation action, RIA). Silně se doporučuje účast zástupců průmyslu zejména malých a středních podniků.

Další informace:

• Téma (topic) na Účastnickém portálu (Participant Portal) - podrobně specifikuje požadavky na předkládané projekty.
  • Výzva (call) na Účastnickém portálu (Participant Portal) - obsahuje odkazy na všechna v ní obsažená témata, data jejich otevření a uzávěrek, typy akcí atp.
  • Pracovní program pro část FET na roky 2016-2017 (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy a témata, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.).
  • O části FET na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR.
  • O části FET na stránkách Evropské komise.
  • O grantovém schématu Research and Innovation action na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Annexes).
  • Videa a prezentace z Informačního dne v Bruselu (25. 1. 2016) k výzvám FET Open a FET Proactive. Potenciálním žadatelům se doporučuje především první příspěvek Waltera Van De Velde Understanding the FET Spirit (pouze video).
  • What it takes to succeed in FET-Open - článek na stránkách Evropské komise.
  • Odkaz na prezentace z Národního informačního dne k části FET (27. 4. 2015), základní informace o části FET v prezentaci ředitele sekce Research Executive Agency, která zajišťuje implementaci programu FET včetně hodnocení projektů.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Do této aktuality mohou být průběžně doplňovány další informace, například odkazy na prezentace z relevantních informačních akcí. Pokud byste chtěli tyto aktualizace dostávat e-mailem, můžete se přihlásit k jejich odběru na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 8. 12. 2015.
Poslední aktualizace 21. 4. 2016.

Publikováno: Středa 09.12.2015 15:25