Výzva Bio-Based Industries (program H2020) - doplněny odkazy

19. 4. 2016 zveřejnilo Bio-Based Industries Joint Undertaking (BBI JU) výzvu k podávání návrhů projektů pro rok 2016 (výzva je součástí programu Horizont 2020).

Výzva se skládá z 27 konkrétních témat (topics) především z oblasti biotechnologií, jejich přehledný seznam (s odkazy na jejich podrobný popis) najdete ve výzvě. Uzávěrka pro všechna témata je 8. 9. 2016, hodnocení projektových návrhů je jednokolové. Projekty předkládají mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem (minimální podmínkou je účast 3 subjektů ze 3 různých zemí EU nebo asociovaných k programu Horizont 2020, v praxi se ale konsorcia většinou skládají z 8 a více subjektů). V případě grantových schémat jiných než Innovation action nemohou finanční podporu získat velké podniky (podrobnosti v aktuálním pracovním plánu BBI, část Call management rules).

Další informace:

• Výzva na Účastnickém portálu (Participant portal) – obsahuje seznam všech témat, pro každé téma jsou popsány cíle a výsledky, kterých mají projekty dosáhnout, a informace o podmínkách účasti formou odkazů na relevantní dokumenty.
  • Pracovní plán BBI JU na rok 2016 - stejně jako výzva obsahuje popis jednotlivých témat, dále jsou zde například popsána specifika grantových schémat v této výzvě (Call management rules, od str. 75).
  • O výzvě na stránkách BBI JU - obsahuje například odkaz na často kladené otázky.
  • Prezentace z Národního informačního dne k výzvě BBI 2016 3. 5. 2016 (pravidla účasti, rady, jak připravit projektový návrh, a další).
  • Záznam Informačního dne v Bruselu k výzvě BBI 2016 (videa a prezentace) 21. 4. 2016  (prezentace aktuálního pracovního programu The BBI JU 2016 Work Programme – začátek cca 56:00; pravidla účasti Participating in the 2016 Call for proposals – začátek cca 1:01:30).
  • Databáze nabídek a poptávek spolupráce pro výzvy JU BBI.
  • Nabídky spolupráce irských týmů pro výzvy JU BBI.
  • grantových schématech kolaborativních projektů v programu Horizont 2020 na stránkách provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Annexes).
  • O části Joint Technological Iniciatives programu Horizont 2020, kam spadá i BBI JU na stránkách provozovaných Technologickým centrem AV ČR.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK jsou Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 19. 4. 2016.
Poslední aktualizace 13. 5. 2016.

Publikováno: Pondělí 25.04.2016 09:25