E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



VYHLÁŠENÍ JEDNOSTUPŇOVÉ VEŘEJNÉ SOUTĚŽE O ÚČELOVOU PODPORU MZ NA LÉTA 2016 - 2019

Ministerstvo zdravotnictví (dále jen „MZ“) vypisuje dne 15. 5. 2015 v souladu se zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“), jednostupňovou veřejnou soutěž o účelovou podporu MZ, na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje naplňujících vyhlášený Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2015 – 2022 (dále jen „Program“).

PŘEDPOKLÁDANÉ TERMÍNY:

  • zahájení řešení vybraných projektů je 1. dubna 2016 (s ohledem na skutečné datum podpisu smluv),

  • ukončení řešení projektů nejpozději do 31. 12. 2019,

  • předpokládaná délka trvání řešení projektů je 45 měsíců.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

Předmět soutěže

Účelová podpora MZ je určena na řešení projektů aplikovaného výzkumu a vývoje, tj. projektů řešených za účelem získání nových poznatků směrovaných ke specifickému, předem stanovenému praktickému cíli s danou aplikací výsledků ve zdravotnictví. Aplikovaný výzkum ve zdravotnictví je zaměřen na řešení problémů spojených s diagnostikou, léčbou a prevencí lidských onemocnění. Podrobné uvedení cílů a očekávaných přínosů je uvedeno v Programu. Žádosti o účelovou podporu MZ (dále jen „žádost“), zasílané uchazeči na předepsaných elektronických formulářích, musí naplňovat vyhlášený Program MZ, resp. přispívat k řešení problémů zdravotnictví.

Poskytnutí účelové podpory

Způsob poskytování účelové podpory se řídí Doporučeným postupem při poskytování podpory výzkumu a vývoje z veřejných prostředků podle zákona, zveřejněným na:

http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=881 a § 10 zákona.

Prokázání způsobilosti uchazeče

Uchazeč je povinen prokázat svoji způsobilost k řešení navrhovaného projektu v souladu s § 18 zákona. Tato povinnost se vztahuje i na dalšího účastníka projektu. Požadované doklady jsou uvedeny v zadávací dokumentaci.

Kritéria hodnocení

Kritérii hodnocení žádostí jsou: cíle projektu a jejich soulad s cíli Programu, návrh způsobu řešení, návrh výstupů řešení, odborná úroveň řešitelského týmu, připravenost/vybavenost pracoviště uchazeče, zahraniční spolupráce uchazeče, posouzení předchozí spolupráce uchazeče s MZ a přiměřenost finančních požadavků. Hodnocení odborné úrovně návrhů projektů zajistí orgány Agentury pro zdravotnický výzkum ČR, která je organizační složkou státu v přímé působnosti MZ.

Soutěžní lhůta

Období, ve kterém je možné podávat žádosti, začíná dnem následujícím po dni vyhlášení veřejné soutěže v Obchodním věstníku,

tj. 16. 5. 2015 a končí dnem 30. 6. 2015 (do 23:59 hod.) včetně.

Hodnotící lhůta

Je lhůtou, ve které MZ zajistí hodnocení žádostí a rozhodne o jejich financování. Začíná dne 1. 7. 2015 a končí dne 24. 2. 2016,  kdy MZ  na internetové adrese http://www.mzcr.cz/Odbornik/obsah/verejna-soutez-2016-2019_3255_3.html vyhlásí rozhodnutí o udělení/zamítnutí účelové podpory MZ v této soutěži.

Zadávací dokumentace

Podrobné podklady a informace nezbytné pro zpracování a podání žádostí, podmínky způsobilosti uchazečů, požadavky na její prokázání a způsob hodnocení žádostí jsou podrobněji popsány v zadávací dokumentaci. Zadávací dokumentace bude zveřejněna první den soutěžní lhůty na internetových stránkách MZ.

Způsob podávání žádostí

Formuláře žádosti jsou dostupné výhradně v internetové on-line aplikaci vytvořené Grantovou agenturou České republiky k tomuto účelu (dále jen „aplikace“). Žádost musí být vyplněna a konvertována do formátu PDF podle návodu obsaženého v aplikaci.

Žádost včetně příloh musí být podána prostřednictvím informačního systému datových schránek[1] nejpozději posledního dne soutěžní lhůty. Žádosti na předepsaných elektronických formulářích doručte prostřednictvímdatové schránky s ID: ntq92qs (organizační složky státu Grantová agentura České republiky, Evropská 2589/33b, 160 00 Praha 6). Každá žádost musí být předložena v samostatné datové zprávě s označením předmětu „AZV – návrh projektu VES 2016 “.

Přílohy, které musí uchazeč doručit do podatelny poskytovatele, se doručují na adresu Agentury pro zdravotnický výzkum ČR, Ruská 2412/85, 100 00 Praha 10 v obálce označené textem „NEOTVÍRAT – VES 2016“

Žádosti doručené po termínu (viz výše) nebudou do vyhlášené veřejné soutěže přijaty.

Kontakt

  • Dotazy k této veřejné soutěži Programu budou podávány a vyřizovány na internetové adrese Agentury pro zdravotnický výzkum ČR http://www.azvcr.cz/helpdesk, tel. číslo 271 019 257 (po-pá, od 8:00 – 16:00 hod.)

  • na poskytovatele účelové podpory MZ: Ministerstvo zdravotnictví, odbor vzdělávání a vědy, Palackého náměstí č. 4, 128 01 Praha 2, tel.:  224 972 318, e-mail: veda@mzcr.cz.

 

Práva poskytovatele

MZ jako poskytovatel účelové podpory si vyhrazuje právo:

  • zrušit tuto veřejnou soutěž jako celek dle zákona,

  • prověřit údaje uchazeče uvedené v žádosti,

  • neodůvodňovat uchazečům rozhodnutí ve věci udělení/zamítnutí žádostí předložených do této veřejné soutěže, pokud si zdůvodnění uchazeč  nevyžádá,

  • nevracet uchazečům předložené žádosti,

  • nehradit uchazeči náklady spojené s účastí ve veřejné soutěži a tyto náklady neuznat jako součást uznaných nákladů podle zákona.

Ostatní podmínky

  • podle zákona není právní nárok na poskytnutí účelové podpory,

  • konečný počet podpořených žádostí uchazečů je závislý na objemu disponibilních prostředků poskytovatele,

uzavírání smluv, resp. vydání rozhodnutí o poskytnutí účelové podpory MZ, se předpokládá v březnu 2016, po splnění poskytovatelem předepsaných náležitostí příjemcem. Uchazeči jsou povinni akceptovat návrh Smlouvy o  poskytnutí účelové podpory MZ.

Shrnutí

  • Aplikace pro podávání žádostí (ZDE)

  • Helpdesk přes webové rozhraní, na adrese http://www.azvcr.cz/helpdesk, tel. číslo 271 019 257 (po-pá, od 8:00 – 16:00 hod.)

  • Helpdesk, mailová adresa pro zasílání dotazů, která bude přeposílat dotazy do helpdesku pro ty, kteří nechtějí přistupovat přes web - helpdesk@azvcr.cz

  • Zadávací dolumentace (ZDE)

  • Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2015 – 2022 (ZDE)

  • Nejčastější dotazy k veřejné soutěži (FAQ)

 

Přílohy

 

-------------

[1] Dle zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZMĚNY V ZADÁVACÍ DOKUMENTACI PRO VES2016 OPROTI VES2015

1.3. Vymezení pojmů – změna dle sdělení Komise - Rámce pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací (nově: Aplikovaným výzkumem se dle Rámce rozumí průmyslový výzkum, experimentální vývoj nebo jejich kombinace.)

2.1. Soutěžní a hodnotící lhůta, délka řešení projektu (dále také 5.3 Návrh projektu) – letos jsou projekty pouze „4. leté“ resp. doba trvání projektů v této veřejné soutěži je 45 měsíců (1. 4. 2016 - 31. 12. 2019).

2.3. Pravidla pro stanovení intenzity a výše podpory – změna dle sdělení Komise - Rámce pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací („aplikovaný výzkum“ nahrazen „průmyslovým výzkumem“, nově kategorie výzkumu: základní výzkum, průmyslový výzkum, experimentální vývoj).

3.2. Rozdělení programu – upřesnění problematiky projektů, týkajících se klinického hodnocení léčiv a nemožnost podávat projekty, jejichž cílem je vytvoření registru.

4.2. Požadavky na způsobilost uchazeče a způsob prokázání způsobilosti – dvě nová čestná prohlášení

·         každý uchazeč/spoluuchazeč, který je právnickou osobou, doloží čestné prohlášení uchazeče/spoluuchazeče k návrhu projektu jako žádosti o dotaci podle zákona
č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů
 (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů – vzor čestného prohlášení je uveden v Příloze 3

·         každý uchazeč/spoluuchazeč, který je výzkumnou organizací, doloží čestné prohlášení o své způsobilosti pro výzkumné organizace – vzor čestného prohlášení je uveden v Příloze 4

4.2. Požadavky na způsobilost uchazeče a způsob prokázání způsobilosti – oprávnění dle zákona č. 227/2006 Sb. a upřesnění pro doklad „projekt pokusů“ (dále také 9.6.2. Vyjádření odborné komise – ochrana pokusných zvířat)

·         Pokud to povaha projektu vyžaduje, přiloží uchazeč úředně ověřenou kopii platného dokladu/oprávnění dle zákona č. 227/2006 Sb., o výzkumu na lidských embryonálních kmenových buňkách a souvisejících činnostech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

5.1. Podmínky veřejné soutěže – odstoupení ze soutěže a oznámení této skutečnosti poskytovateli (dopisem s podpisem statutárního zástupce uchazeče zaslaným na adresu poskytovatele).

5.2. Obecné podmínky pro podávání návrhů – přidána podmínka: „v případě, že příjemce nebo další účastník v projektu vystupuje jako výzkumná organizace, využije účelovou podporu pouze pro nehospodářské činnosti specifikované v bodu 19 Rámce.“

5.3. Návrh projektu:

·         (4) Část A – základní identifikační údaje - klíčová slova česky a anglicky musí být oddělena středníky

·         (5) Část A – abstrakt a cíle projektu – do této části v aplikaci byly přesunuty informace o kódech charakterizující zařazení projektu podle oborů pro IS VaVaI – CEP a označení příslušného dílčího cíle/cílů Programu

·         (6) Část B – finanční prostředky celkem – změna zadávací dokumentace dle nynějšího nastavení aplikace – uvádějí se celkové způsobilé náklady na řešení projektu ze všech zdrojů financování

·         (7) Část B – finanční prostředky a rozpis finančních položek – změna zadávací dokumentace dle nynějšího nastavení aplikace

·         (8) V Části B – rozpis finančních položek (osobní náklady) – změna zadávací dokumentace dle nynějšího nastavení aplikace – uvádějí se osobní náklady ze všech zdrojů financování

  • (16) Přílohami návrhu projektu mohou být pouze následující dokumenty – nově, přiložení seznamu pracovišť nebo posuzovatelů,kterým by nebylo vhodné návrh projektu k posouzení zasílat včetně zdůvodnění (dříve jen zahraniční), dále přiložení seznamu vhodných zahraničních oponentů a v případě potřeby přiložení originálu plné moci, dále je zde upřesněno, že se přikládá nepodepsanýnávrh smlouvy o spolupráci mezi uchazečem (příjemcem) a navrhovanými dalšími účastníky

5.4. Vymezení položek účelových nákladů – rozšíření o náklady, které nelze zahrnout do způsobilých nákladů: kurzovné a náklady na pojištění klinického hodnocení

5.4.1 Osobní náklady – přidán limit pro minimální výši úvazku na jednom projektu u jednoho zaměstnavatele pro řešitele/spoluřešitele ve výši 0,2 a pro odborného spolupracovníka ve výši 0,1 (nesplnění je důvodem pro vyřazení), dále byla upřesněna definice osobních nákladů

5.4.3. Ostatní provozní náklady – upřesnění stanovení maximální výše doplňkových (režijních) nákladů (20% z částky celkových uznaných nákladů projektu požadovaných od MZ na veškeré neinvestiční náklady a výdaje)

5.5. Spolupráce podniků a výzkumných organizací – změna dle sdělení Komise - Rámce pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací

5.6. Motivační účinek – změna dle sdělení Komise - Rámce pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací (nově dokládá k návrhu projektu pouze velký podnik)

9.8. Příloha 8 - Rozdělení hodnotících panelů dle jejich odborného zaměření – přidané náplně panelů

9.9. Příloha 9 - Proces hodnocení návrhů projektů v AZV – dle potřeb upraveno

9.12. Příloha 12 - Seznam příloh k návrhu projektu – upraveno dle doplnění (viz také 4.2.)

 

vložila: Darina Koubínová

Publikováno: Pondělí 01.06.2015 11:50

Akce dokumentů