TA ČR DELTA - česko-korejské projekty - nadcházející výzva a seminář

Technologická agentura ČR (TA ČR) informuje o chystaném vyhlášení 3. veřejné soutěže Programu podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA. Soutěž bude vyhlášena 27. 4. 2016, kdy bude také zveřejněna zadávací dokumentace.

Projektu programu DELTA se musí účastnit vždy minimálně jeden uchazeč ze země, v níž sídlí partnerská agentura, a minimálně jeden uchazeč z České republiky, který je podnikem. Výzkumná organizace z České republiky může být uchazečem o podporu pouze v případě, že je mezi dalšími účastníky projektu minimálně jeden podnik z České republiky.

Fakultní termín odevzdání návrhů projektů je stanoven na 18. 7. 2016, kdy prosím zašlete náhledové pdf ke kontrole e-mailem na romana.hogenova@natur.cuni.cz. Prosím, pozorně si přečtěte interní pokyny. Kontaktní osobou pro TA ČR na OPV PřF UK je Romana Hogenová.

K této veřejné soutěži TA ČR pořádá informační seminář, který se uskuteční 25. 5. 2016 v Brně (VUT, Fakulta stavební, Veveří 331/95) a 31. 5. 2016 v Praze (Kancelář TA ČR, Evropská 1692/37, Praha 6). Posluchači se na semináři seznámí s programem DELTA, s podmínkami podání návrhu projektu do 3. veřejné soutěže a dále budou uchazečům sděleny informace, které jim pomohou při vyplňování návrhu projektu. Podrobné informace včetně odkazů pro registraci najdete v pozvánkách: Brno, Praha.

TA ČR dále zveřejnila kontaktní informace na jednotlivé partnerské agentury (Korea Institute for Advancement of Technology – KIAT, Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning - KETEP), které vyhlásily své veřejné soutěže / výzvy souběžné s touto výzvou programu DELTA.

Cílem programu DELTA je zvýšit množství konkrétních výsledků aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje v oblastech, v nichž existuje shoda se zahraničním partnerem. V programu DELTA mohou být podporovány pouze projekty, které odůvodněně předpokládají dosažení alespoň jednoho z následujících druhů výsledků:

• patent
  • poloprovoz, ověřená technologie, odrůda, plemeno
  • výsledky s právní ochranou – užitný vzor, průmyslový vzor
  • technicky realizované výsledky – prototyp, funkční vzorek
  • certifikovaná metodika, léčebný postup, památkový postup, specializovaná mapa s odborným obsahem
  • software

Další informace:

Kontaktní osobou pro TA ČR na OPV PřF UK je Romana Hogenová.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 12. 4. 2016.

Publikováno: Úterý 12.04.2016 11:25