TA ČR – harmonogram veřejných soutěží v roce 2016

Technologická agentura ČR (TA ČR) informovala o plánovaném harmonogramu veřejných soutěží v roce 2016. Interní pokyny pro Přírodovědeckou fakultu a interní termíny pro odevzdávání budou zveřejněny pro každou výzvu po jejím oficiálním vyhlášení.

• Program GAMA
    3. veřejná soutěž bude vyhlášena 28. ledna 2016.
    V prvním kole soutěže (2014) získala Univerzita Karlova podporu z programu až do roku 2019. Do soutěží následujících se nemohou ani fakulty, ani samotní řešitelé z UK hlásit. Podporu pro dílčí projekty na UK lze získat v rámci projektu GAMA UK v interních výběrových řízeních, bližší informace.
    Program je zaměřen na podporu ověření výsledků aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje z hlediska jejich praktického uplatnění a na přípravu jejich následného komerčního využití. Hlavním uchazečem v této veřejné soutěži může být pouze výzkumná organizace a je povinen prokázat existenci systému komercializace včetně zajištění jeho řízení a financování.
  • Program EPSILON
    2. veřejná soutěž bude vyhlášena v prvním čtvrtletí 2016. Program je zaměřen zejména na zlepšení pozice českého průmyslu pomocí podpory projektů aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje. Příjemci v programu mohou být podniky a výzkumné organizace.
  • Program DELTA
    3. veřejná soutěž bude vyhlášena ve druhém čtvrtletí roku 2016. Veřejná soutěž bude zaměřena na spolupráci se zahraničními partnery, kteří mají sídlo v Korejské republice.

Další informace:

Kontaktní osoba pro TA ČR na OPV PřF UK: Romana Hogenová.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 11.1.2016.
Poslední aktualizace 1. 2. 2016.

Publikováno: Pondělí 11.01.2016 10:55