Spolupráce s Čínou v programu H2020

V programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) je v některých výzvách k předkládání projektů (v konkrétních tématech - topics), výslovně podporována spolupráce evropských institucí s institucemi Čínskými. Seznam těchto témat týkající se zejména zemědělství, udržitelné urbanizace, a environmentální tématiky naleznete v dokumentu (seznam obsahuje odkazy na popis každého tématu na Účastnickém portálu - Participant Portal - ve kterém najdete informaci o grantovém schématu, datu uzávěrky, cílech a požadavcích kladených na projekty). Administrace projektů a podávání projektových žádostí probíhá stejným způsobem jako u ostatních výzev v programu Horizont 2020.

Pro Přírodovědeckou fakultu jsou relevantní především grantová schémata (type of action) Výzkumná a inovační akce (Research and Innovation Action, RIA), Inovační akce (Innovation Action, IA) a Koordinační a podpůrná akce (Coordination and Support Action, CSA). Projekty předkládají mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem.

Další informace:

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 12. 1. 2016.

Publikováno: Úterý 12.01.2016 11:00