Prezentace ze semináře: Výzvy programu H2020 v oblasti Společenských věd a Bezpečnosti, Open Access, Etika

Dne 13. 10. 2015 proběhl na Fakultě sociálních věd UK seminář o výzvách programu Horizont 2020 plánovaných na roky 2016-2017 v oblasti Společenských věd a Bezpečnosti. Z hlediska Přírodovědecké fakulty jsou zajímavé především prezentace k tématům Open Access (otevřený přístup k vědeckým informacím) a Etika, protože tyto problematiky jsou relevantní pro všechny projekty programu Horizont 2020.

Prezentace ze semináře:

• Výzvy programu Horizont 2020 na 2016-2017
    • Evropa v měnícím se světě - inkluzivní, inovativní a reflexivní společnost (Europe in a changing world - Inclusive, innovative and reflective societies), Michal Pacvoň (Národní kontakt pro tuto oblast, Technologické centrum AV ČR), prezentace zde.
    • Bezpečné společnosti - ochrana svobody a bezpečnosti Evropy a jejích občanů (Secure societies – Protecting freedom and security of Europe and its citizens), Eva Hillerová (Národní kontakt pro tuto oblast, Technologické centrum AV ČR), prezentace zde.
    • Věda se společností a pro společnost (Science with and for Society), Michal Pacvoň (Národní kontakt pro tuto oblast, Technologické centrum AV ČR), prezentace zde.
  • Open Access v programu Horizont 2020, Jiří Kotouček (Národní kontakt pro tuto oblast, Technologické centrum AV ČR), prezentace zde.
  • Etika a práce s daty v projektech Horizont 2020, Eva Hillerová (Technologické centrum AV ČR), prezentace zde.
  • Proces hodnocení projektů Horizon 2020, Pavlína Hillerová (Fakulta sociálních věd UK), prezentace zde.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 2. 11. 2015.

Publikováno: Pondělí 02.11.2015 15:25