Prezentace ze semináře Grantové příležitosti v programu H2020

Dne 4. 2. 2016 proběhl na Přírodovědecké fakultě seminář na téma Grantové příležitosti v programu Horizont 2020. Akci pořádalo Oddělení podpory vědy PřF UK ve spolupráci s Technologickým centrem AV ČR. Cílem semináře je seznámit účastníky se strukturou programu Horizont 2020 s důrazem na příležitosti pro výzkumné týmy Přírodovědecké fakulty, doktorandy a postdoky.

Prezentovaná témata:

• Struktura programu Horizont 2020, kde a jak se lze zapojit (prezentace)
    Ludmila Müllerová, Oddělení podpory vědy PřF UK
  • Příležitosti pro PřF v části „Potravinové zabezpečení, udržitelné zemědělství, mořský výzkum a bioekonomika“ (prezentace)
    Naďa Koníčková, Technologické centrum AV ČR, národní kontakt pro tuto oblast
  • Příležitosti pro PřF v části „Ochrana klimatu, životní prostředí, účinné využívání zdrojů, suroviny“ (prezentace)
    Jana Čejková, Technologické centrum AV ČR, národní kontakt pro tuto oblast
  • Zkušenosti úspěšných řešitelů z Přírodovědecké fakulty
    prof. Petr Volf, Katedra parazitologie (prezentace)
    dr. Přemysl Štych, Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie (prezentace)
  • Kde se dozvědět víc: Stručný přehled informačních zdrojů (prezentace)
    Ludmila Müllerová

Další informace:

• O programu Horizont 2020 na stránkách Evropské komise.
  • Portál Horizont 2020 provozovaný Technologickým centrem AV ČR – obsahuje nejkompletnější informace o programu v češtině včetně aktualit a kontaktů na Národní kontaktní osoby.
  • O programu Horizont 2020 na stránkách Oddělení podpory vědy PřF UK.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 8. 2. 2016.

Publikováno: Pondělí 08.02.2016 07:50