Prezentace z informačního dne o grantech Evropské výzkumné rady (ERC)

Dne 23. 9. 2015 proběhl Národní informační den o grantech Evropské výzkumné rady (ERC) pořádaný Technologickým centrem AV ČR ve spolupráci s Evropským centrem Univerzity Karlovy v Praze. Granty ERC jsou určeny pro vynikající vědce, jejichž výzkum má potenciál posunout hranice současného poznání. Program akce i všechny prezentace naleznete zde.

Prezentovaná témata:

• Celková filosofie ERC grantů a jednotlivá grantová schémata
    • Theodor Papazoglou, Head of Unit ‘Support to the ERC Scientific Council‘ (prezentace zde)
    • Petra Perutkova, Národní kontaktní pracovník pro ERC granty (prezentace zde)
  • Zkušenosti hodnotitelů ERC grantových návrhů a jejich doporučení pro žadatele
    • Zdeněk Strakoš, Univezita Karlova (prezentace zde)
    • Mirjam Friedová, Univezita Karlova (prezentace zde)
    • Peter Šebo, AV ČR (prezentace zde)
  • Osobní zkušenosti výzkumníků, kteří ERC grant získali
    • Péter Szabó, AV ČŘ (prezentace zde)
    • Martin Vohralík, INRIA, Paříž (prezentace zde)
    • Richard Štefl, Masarykova Univerzita (prezentace zde)
  • Strategie institucí úspěšných v získávání ERC grantů
    • Fiona Killard, Trinity College Dublin (prezentace zde)
    • Dezsö Miklós, Institute of Mathematics, Hungarian Academy of Sciences (prezentace zde)

Pokud máte v úmyslu ucházet se o ERC grant, kontaktujte co nejdříve Ludmilu Müllerovou (ludmila.mullerova@natur.cuni.cz) nebo Tomáše Palatého (tomas.palaty@natur.cuni.cz) z Oddělení podpory vědy.

Více o ERC grantech na stránkách Horizont 2020 (Technologické centrum AV ČR) nebo na stránkách Evropské výzkumné rady.

Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 29. 9. 2015.

Publikováno: Úterý 29.09.2015 13:15