Prezentace z informačního dne k výzvám z oblasti Zdraví v programu H2020

Dne 16. 10. 2015 proběhl Národní informační den o části Zdraví, demografická změna, životní pohoda (Health, Demographic Change and Wellbeing) v programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) pořádaný Technologickým centrem AV ČR (TC AV). Všechny prezentace naleznete zde.

Prezentovaná témata:

• Představení výzev plánovaných na léta 2016-2017 (strategický kontext, témata, očekávané výsledky projektů)
    • Jan Komárek (Evropská Komise) - prezentace zde
    • Eva Sebroňová (TC AV) - prezentace zde
  • Výsledky výzev z oblasti Zdraví v letech 2015-2014 (úspěšnost, účast českých týmů)
    Eva Sebroňová (TC AV) - prezentace zde
  • Zkušenosti úspěšného řešitele
    Jan Kubalík (DEX Innovation Centre) – prezentace zde
  • Zkušenosti a doporučení hodnotitele
    Jiří Pumprla (PreventaMed s.r.o.) – prezentace zde
  • Nová aktivita Ministerstva zdravotnictví na podporu účasti v programu Horizont 2020 - Central European Health Policy Cooperation
    Alžběta Víchová (Ministerstvo zdravotnictví) – prezentace zde.

Více informací o části Zdraví programu Horizont 2020 na stránkách provozovaných TC AV zde.

Všechny výzvy i relevantní dokumenty programu Horizont 2020 jsou publikovány na Účastnickém portálu (Participant Portal), pracovní program pro část Zdraví zde (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.).

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 19. 10. 2015.

Publikováno: Pondělí 19.10.2015 10:45