Prezentace z Informačního dne k části „Šíření excelence a podpora účasti“ programu H2020

Dne 12. 11. 2015 proběhl Informační den k výzvám plánovaným na roky 2016-2017 v části Šíření excelence a podpora účasti (Spreading Excellence and Widening Participation, Widespread) programu Horizont 2020 (8. pořádaný rámcový program EU). Akci pořádalo Technologické centrum AV ČR (TC AV). Všechny prezentace naleznete zde.

Prezentovaná témata:

• Představení výzev v části Widespread plánovaných na 2016-2017
    Anna Vosečková (TC AV, národní kontakt pro část Widespread); prezentace zde.
  • Finanční specifika výzev Widespread
    Lucie Honzátková (TC AV, Národní kontakt pro finanční a administrativní aspekty programu Horizont 2020); prezentace zde.
  • Zapojení českých subjektů do minulých výzev v části Widespread
    Anna Vosečková; prezentace zde.
  • Další kroky a informace (synergie s Operačním programem OP VVV, další plánované informační dny)
    Anna Vosečková; prezentace zde.

Cílem části Widespread je přispět k rovnoměrnějšímu šíření excelentního výzkumu v Evropském výzkumném prostoru a pomoci zemím, které jsou v oblasti výzkumu méně výkonné (Low Research and Innovation performing and Widening countries, LPC, patří sem i Česká Republika). Patří sem grantová schémata:

• Teaming - podpora budovaní nových nebo modernizace stávajících center excelence na bázi partnerství s renomovanými výzkumnými institucemi v zahraničí.
  • Twinning - napomáhá transferu poznatků a nejlepších praxí pomocí partnerství s renomovanou výzkumnou institucí v zahraničí.
  • ERA chairs - umožňuje přijímat vynikající vědce na univerzity a výzkumné instituce.

Vzhledem k rozdílnosti těchto schémat plánuje TC AV uspořádat ke každému z nich speciální informační den vždy přibližně měsíc před otevřením konkrétní výzvy (v aktualitách OPV budeme o těchto akcích informovat):

• Teaming (fáze 1): březen – duben 2016
  • ERA Chairs: únor – březen 2017
  • Twinning: březen – duben 2017

Pracovní program k části Widespread na roky 2016-2017 zde (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.). Další informace v češtině na stránkách Horizont 2020 provozovaných TC AV zde.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 13. 11. 2015.

Publikováno: Pátek 13.11.2015 13:45