NATO: Víceleté mezinárodní projekty výzkumu a vývoje

V rámci program Science for Peace and Security Severoatlantické aliance je možné získat financování Víceletých mezinárodních projektů výzkumu a vývoje (Multi-year research projects). Délka řešení projektů je typicky 2 až 3 roky. Návrh musí předkládat společně odborník ze země NATO a z Partnerské země (účast více než jedné Partnerské země je podporována stejně jako účast mladých vědců). Typicky jsou vyhlášeny 2-3 uzávěrky každý rok, nejbližší uzávěrky jsou 1. 2. 2016 a 15. 5. 2016.

Projekty se musí tematicky vztahovat ke klíčovým prioritám programu (Science for Peace and Security Key Priorities), pro Přírodovědeckou fakultu se zdají relevantní například tyto priority:

• d. i.: Methods and technology regarding the protection against, diagnosing effects, detection, decontamination, destruction, disposal and containment of Chemical, Biological, Radiological, and Nuclear (CBRN) Agents;
  • d. iii.: Medical countermeasures against CBRN agents;
  • e. ii.: Disaster forecast and prevention of natural catastrophes.

Další informace:

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 4. 1. 2016.

Publikováno: Pondělí 04.01.2016 15:50