MŠMT vyhlásilo další avíza výzev OP VVV

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) vyhlásilo avíza výzev Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Avíza najdete na stránkách MŠMT. Avízem se rozumí verze výzvy informativního charakteru. Závazná verze každé výzvy a její dokumentace bude zveřejněna na stránce Vyhlášené výzvy nejpozději v den, od kterého bude možné podávat projektové návrhy.

Přehled vyhlášených avíz, která se zdají potenciálně relevantní pro PřF:

• Budování kapacit pro rozvoj škol I (prioritní osa 3)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza.
    Oprávněnými žadateli jsou m.j. „Veřejné vysoké školy uskutečňující akreditované studijní programy zaměřené na přípravu k výkonu regulovaného povolání pedagogického pracovníka.“
  • Rozvoj klíčových kompetencí v rámci oborových didaktik, průřezových témat a mezipředmětových vztahů (prioritní osa 3)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza.
    Cílem řešení projektů v této výzvě je rozvoj kompetencí učitelů z fakult vzdělávajících učitele a učitelů škol nižšího stupně vzdělání.
  • Výzkumné infrastruktury (prioritní osa 1)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza.
    Cílem této výzvy je komplementárně podpořit konstrukci, upgrade, modernizaci a výzkumné aktivity velkých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace uvedených v Cestovní mapě České republiky velkých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace pro léta 2016 až 2022.
  • Budování expertních kapacit – transfer technologií (prioritní osa 2)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza.
    Hlavním cílem výzvy je podpořit centra transferu technologií, aby se stala relevantním partnerem výzkumných pracovníků i pracovníků z průmyslu a uznávanou součástí systému výzkumu a vývoje. Cílem této výzvy je podpořit rozvoj lidských zdrojů v odborných znalostech v centrech transferu technologií. Jeden žadatel (například univerzita) může podat pouze jednu žádost o podporu do této výzvy.
  • ESF výzva pro vysoké školy (prioritní osa 2)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza.
    Výzva je určena pro vysoké školy, které na základě specifického zaměření svých strategií chtějí dosáhnout zvýšení kvality a profilace vzdělávacích aktivit, zvýšení jejich relevance pro trh práce, (...) vytvoření transparentního a jasně vymezeného systému hodnocení kvality vysoké školy a zvýšení kvality strategického řízení vysoké školy.
  • ERDF výzva pro vysoké školy (prioritní osa 2)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza.
    Účelem výzvy je doplňková investiční podpora intervencí ESF realizovaných v rámci SC 1, 2 a 4 v PO 2 OP VVV, případně podpora a návaznost na projekty financované z minulého programového období, prostřednictvím investic do infrastruktury a investičně náročného vybavení.
  • Výzkumné infrastruktury pro vzdělávací účely - budování či modernizace (prioritní osa 1)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza.
    Cílem výzvy je rozvoj kvalitní infrastruktury výzkumně zaměřených studijních programů (doktorských studijních programů) v souladu s potřebami identifikovanými v RIS3 strategii a strategii zapojené vysoké školy, z důvodů zatraktivnění zázemí pro VaV ve výuce a následně podpory lidských zdrojů a zlepšení podmínek vzdělávání spojené s výzkumem.
  • Rozvoj výzkumně zaměřených studijních programů (prioritní osa 2)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza.
    Cílem výzvy je umožnit rozvoj lidských zdrojů pro výzkum a vývoj prostřednictvím rozvoje výzkumně zaměřených studijních programů (doktorských studijních programů), a to ve vazbě na strategii VŠ a priority RIS3 strategie.
  • Excelentní výzkum (prioritní osa 1)
    Avízo na stránkách MŠMT, text avíza, aktualita OPV PřF UK.
    Cílem výzvy je podpořit problémově orientovaný výzkum interdisciplinárního charakteru, který napomůže efektivnímu využití výzkumných center a iniciuje dosažení mezinárodně konkurenceschopné kvality výzkumu z hlediska jeho originality a praktických dopadů. K využití dojde prostřednictvím koncentrované podpory výzkumného záměru, souvisejícího výzkumného týmu a materiálně technického vybavení.

Další informace:

Kontaktní osobou pro OP VVV na OPV PřF UK je Mgr. Jiří Stockmann.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 18. 12. 2015.

Publikováno: Pátek 18.12.2015 14:10