Granty HHMI pro mladé vedoucí výzkumných skupin

Howard Hughes Medical Institute (HHMI) spolu s Bill & Melinda Gates Foundation, Wellcome Trust a Gulbenkian Foundation vyhlásili International Research Scholars Program, v rámci kterého až 50 excelentních začínajících vedoucích výzkumných skupin obdrží grant 650 000 USD na dobu 5 let. Výzva je otevřena vědcům z téměř všech zemí světa včetně ČR.

Žadatel o grant musí splňovat následující podmínky:

• Zabývá se výzkumem v oblasti biomedicíny, nebo případně chemie, fyziky, computer science nebo inženýrství, pokud má výzkum přímou souvislost s biologií nebo medicínou. (Conduct biomedical research on basic biological and disease mechanisms; the research may also be in areas of chemistry, physics, computer science, or engineering that are directly related to biology or medicine.)
  • Je držitelem doktorského titulu a absolvoval postdoktorský „výcvik“ ve výzkumu (postdoctoral research training).
  • Je zaměstnán na plný úvazek na výzkumné instituci v zemi podporované programem (včetně ČR).
  • Studoval alespoň 1 rok v USA nebo ve Velké Británii (v rámci doktorského nebo postdoktorského studia).
  • Má alespoň 2 původní vědecké publikace jako první nebo senior autor v recenzovaných anglickojazyčných časopisech.
  • Na svou první nezávislou výzkumnou pozici nastoupil 1. 4. 2009 nebo později.
  • Má k dispozici laboratoř a vybavení potřebné pro výzkum, jeho hlavní pracovní náplní je výzkum, případně výuka a vedení studentů.

Uzávěrka soutěže je 30. 6. 2016 (21:00 CEST - 3:00 PM U.S. Eastern Daylight Time).

Další informace:

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 20. 5. 2016.

Publikováno: Pátek 20.05.2016 15:05