GAMA UK - Vyhlášení 3. kola interní soutěže

Ke dni 30. 3. 2016 otevřel rektor Univerzity Karlovy 3. kolo interní soutěže GAMA UK. V rámci soutěže bude podpořeno praktické využití výsledků výzkumu a ověřen jejich komerční potenciál. Přihlášky do soutěže je možné zasílat do 6. 5. 2016, začátek realizace projektů je naplánován na září 2016. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na stánkách Centra pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT).

O záměru podat do soutěže návrh dílčího projektu, prosím, informujte e-mailem Romanu Hogenovou z Oddělení podpory vědy (romana.hogenova@natur.cuni.cz).

V úterý 5. 4. 2016 se uskuteční seminář pro zájemce o účast v soutěži. Hlavní náplní semináře bude poskytnutí praktických informací a doporučení, jak připravit žádost o dílčí projekt. Pro ty, kdo se semináře nemohou zúčastnit, bude k dispozici záznam a také je možné se s CPPT domluvit na individuální konzultaci (kontaktní osoba v CPPT Ivana Sýkorová, ivana.sykorova@ruk.cuni.cz).

Podpora z programu GAMA je určena pracovníkům (případně též studentům) z pracovišť UK, kde vznikají výsledky aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje s komercializačním potenciálem. Ve třetím kole interní soutěže budou podpořeny dva druhy kvalitních projektů:

• Větší projekty
    Maximální doporučený objem podpory na jeden dílčí projekt je cca 900 000 Kč na celou dobu realizace, jejíž předpokládaná délka je zhruba 12 - 18 měsíců. Osobní náklady mohou být ve výši max. 40% celkových způsobilých nákladů dílčího projektu.
  • Menší projekty
    Maximální doporučený objem podpory na jeden dílčí projekt je cca 200 000 Kč na celou dobu realizace, jejíž předpokládaná délka je zhruba 12 měsíců.

Výsledkem dílčího projektu by mělo být ověření funkčnosti zamýšlené metody, prototypu, funkčního vzorku apod. včetně zajištění potřebné ochrany duševního vlastnictví a průmyslových práv a příprava na další kroky vedoucí k praktickému uplatnění na trhu. Financování z tohoto programu není určeno pro podporu základního výzkumu. Podpořené projekty musí vést k dosažení alespoň jednoho z níže uvedených druhů výsledků:

• patent
  • technicky realizované výsledky – prototyp, funkční vzorek
  • poloprovoz, ověřená technologie
  • software
  • průmyslový a užitný vzor

Další informace:

Kontaktní osobou pro soutěž GAMA UK je Romana Hogenová.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 30. 3. 2016.

Publikováno: Středa 30.03.2016 12:40