Fuel Cells and Hydrogen – výzva k předkládání projektů

Iniciativa Fuel Cells and Hydrogen zveřejnila výzvu k předkládání projektových návrhů. Výzva je součástí programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU), skládá se z 24 konkrétních témat s uzávěrkou 3. 5. 2016. Projekty předkládají mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem (jedná se převážně o grantová schémata Research and Innovation action a Innovation action), v případě některých témat musí být členem projektového konsorcia člen Hydrogen Europe a/nebo N.ERGHY (podrobnosti jsou uvedeny v dokumentu).

Seznam všech témat najdete ve výzvě na Účastnickém portálu (Participant Portal), který slouží i k podávání projektových návrhů. Pro Přírodovědeckou fakultu se zdají být potenciálně relevantní například následující témata:

Další informace:

• Výzva na Účastnickém portálu (Participant Portal) – obsahuje odkazy na všechny v ní obsažená témata (topics), pro každé téma (po otevření daného odkazu) jsou uvedeny podrobné informace včetně nároků kladených na projekty a cílů, kterých mají projekty dosáhnout.
  • O grantových schématech kolaborativních projektů v programu Horizont 2020 na stránkách provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Annexes).
  • Stránky Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking.
  • O části Joint Technological Iniciatives programu Horizont 2020, kam spadá Fuel Cells and Hydrogen na stránkách provozovaných Technologickým centrem AV ČR.
  • Záznam z Informačního dne k výzvě (3. 2. 2016 v Bruselu) pořízený kanceláří Czelo – obsahuje odkazy na všechny prezentace z akce.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK jsou Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 20. 1. 2016.
Poslední aktualizace 12. 2. 2016.

Publikováno: Středa 20.01.2016 11:20