EURATOM Fission - výzva k podávání mezinárodních projektů

11. 5. 2016 byla otevřena výzva Euratom fission 2016-2017 k podávání projektů v rámci části Euratom programu Horizont 2020. Výzva se skládá ze 14 konkrétních témat (topics), jejich přehledný seznam (s odkazy na jejich podrobný popis) najdete ve výzvě. Uzávěrka pro všechna témata je 5. 10. 2016, hodnocení projektových návrhů je jednokolové.

Jedná se o grantová schémata (type of action) Research and Innovation action – RIA (11 témat) a Coordination and support action – CSA (3 témata). V případě RIA projekty předkládají mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem (minimální podmínkou je účast 3 subjektů ze 3 různých zemí EU nebo asociovaných k programu Horizont 2020, v praxi se ale konsorcia většinou skládají z 8 a více subjektů), v případě CSA může teoreticky projekt předkládat jediný subjekt, v praxi ale většinou i tyto projekty řeší mezinárodní konsorcia (záleží na znění popisu konkrétního tématu).

Další informace:

• Výzva na Účastnickém portálu (Participant portal) – obsahuje seznam všech témat, pro každé téma jsou popsány cíle a výsledky, kterých mají projekty dosáhnout, a informace o podmínkách účasti formou odkazů na relevantní dokumenty.
  • Pracovní program pro část Euratom na roky 2016-2017 - stejně jako výzva obsahuje popis jednotlivých témat, dále jsou zde například informace o celkovém kontextu výzvy a jejích částí, informace o rozpočtu a další.
  • Prezentace z Národního informačního dne k částem Energy a Euratom programu Horizont 2020 6. 10. 2015.
  • O části Euratom na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR.
  • O části Euratom na stránkách Evropské komise.
  • O grantových schématech RIA a CSA na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Annexes).

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 13. 5. 2016.

Publikováno: Pátek 13.05.2016 09:30