Aktualizovaná brožura - Akce Marie Skłodowska-Curie v programu H2020

Technologické centrum AV ČR vydalo aktualizovanou brožuru Akce Marie Skłodowska-Curie v programu Horizont 2020. Brožura umožňuje rychlou orientaci v pěti typech akcí Marie Skłodowska-Curie (MSCA), představuje základní principy jejich financování, uvádí obecné informace o pracovněprávních aspektech spojených s jejich realizací a také stručně shrnuje otázky duševního vlastnictví. Informace v brožuře vycházejí z dokumentů Evropské komise platných k 1. 1. 2016.

Brožuru si můžete stáhnout v elektronické verzi, v tištěné podobě bude k dispozici po 20. březnu.

Typy akcí Marie Skłodowska-Curie:

• ITN: Inovativní školící sítě - Innovative Training Networks
    Projektem je mezinárodní školící síť pro doktorandy zaměřený na společné výzkumné téma nebo společný doktorský studijní program.
  • IF: Individuální vědecko-výzkumné pobyty - Individual Fellowships
    Projektem je 1-2 letá zahraniční postdoktorská stáž s možností krátkodobých stáží na další instituci (secondments).
  • RISE: Výměnné pobyty - Research and Innovation Staff Exchanges
    V rámci projektu jsou financovány krátkodobé (do 12 měsíců) mezinárodní a mezisektorové výměnné pobyty výzkumníků.
  • COFUND: Co-funding of regional, national and international programmes that finance fellowships involving mobility to or from another country
    Projektem je program na podporu mezinárodní mobility doktorandů nebo postdoků. Řešiteli projektů bývají univerzity, ministerstva, národní grantové agentury. Doktorandi a postdoci se mohou ucházet o pozice vytvořené v rámci těchto projektů.
  • Evropská noc vědců - The European Researchers' Night
    Každoroční setkání výzkumníků se širokou veřejností, se koná vždy poslední pátek v září v celé EU. Projekty na organizování Noci vědců jsou dvouleté a zpravidla pokrývají území více regionů nebo jednoho státu.

Další informace:

• Pracovní program k části MSCA na roky 2016-2017 (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy a témata, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.)
  • O části MSCA na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR.
  • O části MSCA na stránkách Evropské komise.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 8. 3. 2016.

Publikováno: Úterý 08.03.2016 12:15