Sportovní aktivity pro studenty geografie

Geografická sekce úzce spolupracuje s katedrou tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty UK, která pro studenty zajišťuje nejen výuku tělesné výchovy, ale i množství sportovních aktivit.

.Tělesná výchova a sport mají v programu studenta Přírodovědecké fakulty UK nezastupitelné místo. Výuka tělesné výchovy probíhá v bakalářském stupni a je organizována tak, aby získané poznatky a dovednosti studenti mohli využít ve své profesní praxi. Aktivity jsou zaměřené na komplexní rozvoj pohybových dovedností, které podporují zdravý životní styl a zároveň na sportovní aktivity, které jsou pro geografy a přírodovědce prakticky užitečné.

Nabídka sportů tak pokrývá mj. fitness aktivity (aerobik, poweryoga, pilates, posilování), atletiku, kanoistiku, míčové sporty (volejbal, basketbal, softbal, florbal, fotbal, sálová kopaná, tenis, stolní tenis), orientační sporty, plavecké sporty, potápění nebo sportovní lezení.

Výuku, probíhající ve sportovním centru UK doplňují letní i zimní výukové kurzy v přírodě.

Sportovní den Geografické sekce

Geografická sekce ve spolupráci s katedrou tělesné výchovy pořádá každoročně Geografický sportovní den, kde se při sportovních aktivitách setkávají studenti i pedagogové. Je to příležitost k relaxaci a individuálním sportům (pilates, plavání, poweryoga, lezení, cyklistika, tenis, badminton), k tradičním týmovým soutěžím (fotbal, volejbal) i ke společnému večernímu setkání při promítání filmů a fotografií z expedic.

.Hokejový tým Geografie

Studenti geografických oborů s podporou Geografické sekce a katedry tělesné výchovy sestavili hokejový tým Geografie, který od sezóny 2014/15 hraje pražskou hokejovou ligu!