E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Přídovědecká fakulta pro Teribear

Datum konání 5.9.2019 - 14.9.2019

Letos již počtvrté podpoří Přírodovědecká fakulta charitativní akci TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, určenou všem, kdo chtějí pomoci znevýhodněným dětem. Po deset dní non-stop tak můžete udělat dobrý skutek, a to i opakovaně. Přijďte kdykoli od 5. do 14. září na pražský Vítkov a rozšiřte náš tým "Rolling scientists".

Publikováno 3.9.2019

Vědci poodhalili metabolickou kapacitu prvoka ze střeva termitů a jeho přidružených bakterií

Vědcům z katedry parazitologie (Sebastian Treitli a Vladimír Hampl) se ve spolupráci s kolegy z University of British Columbia podařilo osekvenovat genom jedné izolované buňky prvoka Streblomastix strix, jejíž povrch obývala populace nejméně osm různých blízce příbuzných druhů či kmenů bakterií ze skupiny Bacteroidetes. Na základě získaných dat zrekonstruovali metabolismus v tomto komplexním symbiotickém systému. Publikaci zveřejnil odborný časopis PNAS.

Publikováno 28.8.2019

Letní škola migračních studií 2019

Datum konání 26.8.2019 - 1.9.2019

V době od 26. srpna do 1. září 2019 proběhne na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy již jedenáctý ročník IOM Letní školy migračních studií. Potřetí v řadě na něm úzce spolupracuje i katedra sociální geografie a regionálního rozvoje.

Publikováno 21.8.2019

Bronzové medaile z geografické olympiády v Hongkongu

Na 16. Mezinárodní geografické olympiádě v Hongkongu, za účasti 43 národních týmů, získali dvě bronzové medaile v individuální soutěži i naši reprezentanti Daniel Justiz a Vojtěch Nováček. České barvy hájil také Lukáš Pulec a Martin Procházka.

Publikováno 12.8.2019

Akce dokumentů