Stipendium programu Neuron & IOCB Tech Internships in Israel 2023 pro naši studentku Karolínu Mrzílkovou

Bc. Karolína Mrzílková z katedry Biochemie se ve své bakalářské práci, kterou vypracovávala pod vedením Dr. Lenky Žákové na UOCHB AV ČR, v.v.i., zabývala vesiculinem, nedávno objeveným hormonem insulinové rodiny. Nyní získala stipendium programu Neuron & IOCB Tech Internships in Israel 2023, které jí umožní strávit dva měsíce v Izraeli, na Weizmannově institutu v Rechovotu. V rámci stáže se bude věnovat designu a syntéze nanočástic obsahujících biologicky aktivní proteiny a jejich následnému účinku na nervový systém.

Karolína uspěla mezi desítkami přihlášených, jejichž výzkumné projekty mají potenciál přenosu do praxe. Letní stáž na prestižním Weizmannově institutu pro ni bude hodnotnou vědeckou i osobní zkušeností.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Publikováno: Čtvrtek 15.06.2023 10:00