Program soutěže „O cenu Karla Štulíka“ dne 31. ledna 2024
8:30 – 9:00 |
Registrace soutěžících |
9:00 – 9:20 |
Zahájení soutěže a představení poroty |
9:20 – 9:45 |
Marek Beneš (Ústav analytické chemie, VŠCHT Praha): Studium degradace nové psychoaktivní látky pomocí elektrochemických a spektroskopických metod |
9:45 – 10:10 |
Dominika Bezdeková (Ústav chemie PřF MU Brno): MALDI-2 MS zobrazovanie izomérov lipidov líšiacich sa polohou dvojitej väzby v biologických vzorkách tkanív |
10:10 – 10:35 |
Matyáš Garnol (Ústav fyzikální chemie VŠCHT Praha): SERS studie chloramfenikolu adsorbovaném na stříbrném povrchu |
10:35 – 10:50 |
Přestávka |
10:50 – 11:15 |
Jakub Harvalík (Ústav analytické chemie VŠCHT Praha): Reduktivní elektrochemické štěpení sulfonimidů jako přímá cesta k sulfonamidům |
11:15 – 11:40 |
Johanka Jarošová (Katedra analytické chemie PřF UK Praha): Pevná bismutová kapková elektroda – nový nástroj pro voltametrické stanovení elektrochemicky redukovatelných organických sloučenin |
11:40 – 12:05 |
Eliška Jiroušková (Katedra analytické chemie PřF UK Praha): Elektrochemické vlastnosti nových psychoaktivních látek a derivátů fentanylu |
12:05 – 13:05 |
Přestávka na oběd |
13:05 – 13:30 |
Alena Kovalíková (Ústav chemie PřF MU Brno): Prístupy k vyhodonocovaniu dát pri stanoveni izotopových pomerov Pb a Sr metódou ICP(Q)MS |
13:30 – 13:55 |
Jana Kubešová (Katedra analytické chemie PřF UK Praha): Vývoj analytických metod pro detekci cholesterolu, jeho prekursorů a metabolitů |
13:55 – 14:20 |
Jana Kubová (Ústav fyzikální chemie VŠCHT Praha): Analýza a klasifikácia rumov s využitím vibračnej spektroskopie |
14:20 – 14:45 |
Aryna Paulenka (Ústav chemie PřF MU Brno): Využití monolitického enzymatického reaktoru v dvourozměrné chromatografii |
14:45 – 15:00 |
Přestávka |
15:00 – 15:25 |
Tereza Polášková (Katedra analytické chemie PřF UP Olomouc): Stanovení prvkových nečistot v bylinných přípravcích |
15:25 – 15:50 |
Kateřina Pražáková (Ústav analytické chemie VŠCHT Praha): Lipidomická analýza makrofágů pomocí LC-MS |
15:50 – 16:15 |
Mykyta Starovoit (Katedra analytické chemie FaF UK v Hradci Králové): Vysokoteplotní LC-MS metoda pro bottom-up proteomické analýzy se sníženým výskytem artefaktů |
16:15 – 16:45 |
Zasedání poroty a prezentace sponzorů |
16:45 – 17:15 |
Vyhlášení výsledků |
17.15 |
Raut |
Akce dokumentů