27. ročník soutěže o nejlepší studentskou vědeckou práci v oboru analytická chemie „O cenu Karla Štulíka“

Katedra analytické chemie PřF UK ve spolupráci s Odbornou skupinou analytické chemie České společnosti chemické a Ústavem fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i., pořádá 27. ročník soutěže o nejlepší studentskou vědeckou práci v oboru analytická chemie „O cenu Karla Štulíka 2024“. Soutěž proběhne pod záštitou děkana Přírodovědecké fakulty UK pana prof. RNDr. Jiřího Zimy, CSc. Neváhejte a přihlaste se!

Soutěž je určena všem studentům bakalářského a magisterského studia studujícím na českých a slovenských vysokých školách.

Soutěž se bude konat ve dnech  31. ledna a 1. února 2024 v prostorách Přírodovědecké fakulty UK v Praze.

Závaznou přihlášku je potřeba zaslat prof. Jiřímu Barkovi (barek@natur.cuni.cz) a v kopii prof. Vlastimilu Vyskočilovi (vlastimil.vyskocil@natur.cuni.cz) nejpozději do 31. prosince 2023.

Souhrn soutěžní práce v rozsahu 3–5 stran Wordu včetně literatury, obrázků a tabulek je nutno poslat prof. Jiřímu Barkovi (barek@natur.cuni.cz) a v kopii prof. Vlastimilu Vyskočilovi (vlastimil.vyskocil@natur.cuni.cz) nejpozději do 20. 1. 2024. Do předmětu e‑mailu uveďte CKS 2024. Při přípravě souhrnu je třeba dodržovat pokyny pro autory v časopise Chemické listy (chemicke-listy.cz/ojs3/index.php/chemicke-listy/instructions) a řídit se minulými příspěvky opublikovanými například v Czech Chemical Society Symposium Series 20(5), 315–344 (2022) (www.ccsss.cz/index.php/ccsss/issue/view/35). O dalších detailech budete průběžně informováni emailem nebo na webu:

prof. Ing. Karel Štulík, DrSc.

Jeden z předních českých analytických chemiků přelomu 20. a 21. století, profesor Přírodovedecké fakulty Univerzity Karlovy. Narodil se 13. února 1941 v Kolíně. V roce 1963 absolvoval Fakultu technické a jaderné fyziky ČVUT, následovala vědecká aspirantura v oboru analytické chemie na Polarografickém ústavu ČSAV. Od roku 1967 působil na Katedře analytické chemie Přírodovědecké fakulty UK, přičemž byl jak vedoucím této katedry, tak v letech 1997−2003 zastával i funkci děkana fakulty. Profesor Štulík se vědecky zabýval především elektroanalytickou chemií a separačními metodami, v těchto oborech analytické chemie publikoval přes 300 originálních prací a celou řadu monografií. Působil v řadě vědeckých i redakčních rad a zastupoval českou chemickou komunitu v mnoha mezinárodních chemických organizacích. Zesnul 27. května 2013 v Praze.

Přiložený soubor: Přihláška 2024 – volna.docx
Publikováno: Čtvrtek 07.12.2023 00:00