13. ročník soutěže Cena Metrohm 2024

Metrohm Česká republika s.r.o. ve spolupráci s Odbornou skupinou analytické chemie a Odbornou skupinou elektrochemie České společnosti chemické vyhlašuje již 13. ročník soutěže Cena Metrohm 2024. Nezapomeňte se přihlásit.

Cena Metrohm je vyhlašována ve dvou kategoriích:

a) Cena Metrohm za nejlepší publikaci mladého chemika (do 35 let)

Uděluje se pět cen, každá dotovaná částkou 10 000 Kč:

• tři ceny v oblasti elektroanalytické chemie,
  • jedna cena v oblasti UV-VIS-NIR spektroskopie a Ramanovy spektrometrie,
  • jedna cena v oblasti kapalinové chromatografie pro separaci iontových a polárních látek.

Soutěžící nechť zašlou PDF verzi své publikace, vyšlé v roce 2023, e-mailem na adresy barek@natur.cuni.cz a peter.barath@metrohm.cz spolu se svými identifikačními údaji (příjmení, jméno, pracoviště, datum narození, rodné číslo, případně členské číslo České společnosti chemické) nejpozději do 15. ledna 2024.

b) Cena firmy Metrohm za celoživotní přínos k rozvoji elektroanalytické chemie

Uděluje se jediná cena, dotovaná částkou 20 000 Kč. Nominační návrh se stručným zdůvodněním v rozsahu asi dvě stránky může zaslat jednotlivec i instituce na emailové adresy barek@natur.cuni.cz a peter.barath@metrohm.cz nejpozději do 15. ledna 2024.

O udělení ceny bude rozhodovat komise ve složení: Ing. P. Barath, prof. J. Barek, prof. J. Labuda, prof. J. Ludvík, prof. L. Trnková, prof. P. Janoš, prof. P. Matějka. Rozhodnutí této komise je definitivní a nepodléhá žádnému dalšímu schvalování jinými orgány.

Vyhlášení vítězů této soutěže proběhne na slavnostním semináři firmy Metrohm Česká republika na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze 7. února 2024. O dalších podrobnostech budeme průběžně informovat e-mailem a na www stránkách firmy Metrohm (https://www.metrohm.com/cs-cz/), Chemických listů a České společnosti chemické.

Publikováno: Středa 06.12.2023 00:00