E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Oborové semináře

Zimní semestr 2016/2017

Společné semináře se konají od 16:30 (pokud není uvedeno jinak) v posluchárně Fotochemie (B3), Viničná 7, Praha 2 a jejich program je uveden níže:

Datum Téma semináře
28. 2.

Luděk Štěpánek  (MPI-CBG, Dresden): Organizace intraflagelárního transportu

7. 3.

Robert Černý (katedra zoologie, PřF UK): Endoderm on the face: Pre-oral expansion of the primitive gut in non-teleost fishes, with striking developmental and evolutionary implications

14. 3.

Ryan Rego  (Parazitologický ústav AV,České Budějovice ): Lyme in Europe: Adapting genetic tools to understand the Borrelia genospecies complex

21. 3.

Odel Rahavi  (Tel Aviv University): Mechanisms that enable multigenerational epigenetic memory

28. 3.

Samuel Marguerat (Imperial College, London): Cell size determination (bude upřesněno)

4. 4.

Jaroslav Icha (MPI-CBG, Dresden): Sledování migrace a laminace neuronů v sítnici Danio rerio pomocí light sheet mikroskopie

11. 4.

Zdeněk Zadražil (Ageny for Science, Technology and Research, Singapore): Cytomegalovirus a stárnuti imunitního systému

18. 4.

Ivan Kulich (KEBR, PřF UK): Kam jdou sekretorické váčky v rostlině?

25. 4.

BIOCEV 15:00: Michalis Barkoulas (Imperial College, London): Developmental plasticity and innate immunity in C. elegans

16. 5.

Poster session

23. 5.

BIOCEV: čas bude upřesněn: Victoria Sanz-Moreno (Kings College, London): Tumor plasticity (bude upřesněno)

Otázky a podněty zasílejte na adresu: marian@natur.cuni.cz

 

 

Semináře  specializace imunologie se konají v posluchárně B312, Viničná 7, Praha 2. Aktuální program seminářů naleznete na Moodle stránce imunologických seminářů, kde je možné se na ně přihlásit (volné pro všechny akademické pracovníky). Semináře jsou pro zimní semestr 2016/2017 uvedeny v tabulce níže:

25. 10. 2016 16:30 (B312): Jak správně citovat a jak vyhledávat relevantní zdroje?
Příprava pro vaší diplomovou práci. Máte stále velké nedostatky s psaním vědeckých textů. Dostanete zde návod - od 16,30 v B312. Povinný seminář.
8. 11. 2016 1. seminář prezentací diplomových prací 2. ročníku
Markéta Nováková: Coevolution of cytokines from the interleukin 10 family and their receptors (školitel: Bohdan Schneider)
15. 11. 2016

2. seminář prezentací diplomových prací 2. ročníku

Marie KsandrováSledování parametrů imunitní odpovědi u pacientek s karcinomem ovária léčených experimentální aktivní buněčnou imunoterapií DCVac/OvCa ve fázi II klinického hodnocení. (školitelka: Lenka Sadílková)

Kateřina VlasákováOdlišné vlastnosti buněk pupečníkové krve novorozenců zdravých a alergických matek (školitel: Jiří Hrdý)

22. 11. 2016

3. seminář prezentací diplomových prací 2. ročníku

Marina BakardijevaParazitární proteáza SmCB2 jako cílová molekula pro léčbu schistosomózy (školitel: Michael Mareš)

Helena KopřivováDynamika tvorby T regulačních lymfocytů během těhotenství (školitelka: Magdaléna Krulová)

29. 11. 2016

4. seminář prezentací diplomových prací 2. ročníku

Miroslava Gorelová:  Imunitná odpoveď jednotlivých subpopulácií dendritických buniek na probiotický kmeň E.coli O83:K24:H31 (školitel: Jiří Hrdý)

Tomáš BrabecGeneration of transgenic mouse to study immune tolerance to enteric alpha-defensins (školitel: Dominik Filipp)

6. 12. 2016 Od 16:30 (B312) Vstupní prezentace studentů 1. ročníku magisterského studia NIMUN - zadání diplomové práce
13. 12. 2016

5. seminář prezentací diplomových prací 2. ročníku

Lenka SúkeníkováDifferent capacity of in vitro generated mDC of newborns of healthy and allergic mothers to prime immune responses (školitel: Jiří Hrdý)

Lenka ČurnováMikrobiota a tumorigeneze (školitelka: Klára Klimešová)

20. 12. 2016

6. seminář prezentací diplomových prací 2. ročníku

Markéta PíckováExpression of ubiquitin ligases in gastrointestinal tract (školitel: Radislav Sedláček)

Tereza ProkopováIn vitro test buněčné imunitní odpovědi pro diagnostiku Lymeské boreliózy (školitel: Karel Drbal)

3. 1. 2017

7. seminář prezentací diplomových prací 2. ročníku

Petr TaušKomparativní strukturní analýza interakční plochy in silico predikovaného inhibitoru transkripčního faktoru FOXO4 pomocí NMR a HDX-MS (školitel: Karel Drbal)

Veronika VilímkováRole HIF-2alfa v erytropoéze (školitelka: Lucie Láníková)

 

Akce dokumentů