Úspěchy našich studentů ve studentské vědecké soutěži

V letošní soutěži o nejlepší studentskou vědeckou práci reprezentovalo Geografickou sekci Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 7 studentů, kteří soutěžili v konkurenci 35 studentských prací z celkem 9 univerzit a jejich 14 fakult z celého Česka.

Podobně jako v minulých letech, také v letošním roce se naši zástupci umístili na předních místech soutěže. Na celkovém třetím místě se umístil Pavlo Kryshenyk s prací „3D vizualizace rekonstruovaných sídel ve webovém prostředí“ (školitel dr. Štych). Na 4.–8. místě se pak umístil Martin Hruška s prací „Prostorové a sociální aspekty bezdomovectví – případová studie centrálního Smíchova“ (školitelka dr. Temelová), Barbora Štambergová s prací „Hodnocení změn prostupnosti krajiny na příkladu Pražského okruhu“ (školitel dr. Romportl) a Jakub Trenda s prací „Souvislosti dlouhodobých populačních změn obcí Česka a vývoje železniční sítě v letech 1869–2011“ (školitel dr. Marada). Celostátního kola se dále zúčastnila Eliška Fňukalová a Michal Růžek. Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci naší fakulty a univerzity.

Publikováno: Pátek 29.11.2013 18:00