Průkopníci ledního hokeje na Přírodovědecké fakultě UK

Mezi studenty programu Geografie vznikl nápad založit vlastní hokejový tým hrající amatérskou soutěž PLLH a tento nápad se díky podpoře geografické sekce podařilo dotáhnout do konce. Od letošní sezony 2014/2015 tak po večerech tým nastupuje k zápasům ligy na pražských zimních stadionech. Neváhejte a přijďte svoje spolužáky podpořit!

.Není jisté, kdy v hlavě Jirky Brabce, tehdy studenta prvního ročníku prestižního oboru Geografie a kartografie, vyklíčila myšlenka ohledně zařazení ledního hokeje do repertoáru KTV. Jisté je, že zvolil toho nejpovolanějšího z povolaných, kterak tento svérázný a ambiciózní plán uskutečnit. Mgr. Ing.  Jan Novák, sám skvělý hokejista, nakonec úspěšně orodoval za hokejové obohacení nabídky tělesné výchovy, a tak se první hokejoví nadšenci začali prohánět po ledě smíchovské Nikolajky, která pamatuje i slavnou éru národního týmu ze Sovětského svazu, začátkem akademického roku 2013.

.Začátky byly krušné. Ne všichni samozřejmě disponovali vhodnou výstrojí, která z finančního hlediska nepředstavuje zanedbatelnou část studentských financí. Postupně se však podařilo části vybavení doplnit, dokonce se podařilo sehnat i chrániče a doplňky pro brankáře, a začaly vznikat první myšlenky na zformování týmu a přihlášení některé z pražských soutěží ledního hokeje. Tuto touhu ještě přiživili jedinci vybraní do výběru UK pro České akademické hry 2012. I tento plán se nakonec s velkou především finanční podporou geografické sekce podařilo realizovat. O tom, jak důležitá tato podpora byla, svědčí i fakt, že při jejím oznámení mohlo nejvyšší vedení nově vzniklého týmu s lehkou úlevou diskrétně zpopelnit již detailní plány na vyloupení jedné z pražských finančních institucí. Následně bylo odhlasováno zakoupení dvou sad fenomenálních dresů s motivy naší milované vědy a ohromení hráčů z důležité záštity z řad nejvyššího vedení fakulty dostoupilo maxima.

.Postupně jsme se tak dostali do okamžiku, kdy bílé dresy slavily premiéru v nové sezóně Pražské ligy ledního hokeje VIII. Vynasnažíme se nést prapor geografie vysoko a náležitě zhodnotit podporu a především příležitost, které se nám dostalo, totiž sjednotit studenty geografie (ale nejen jí) pod střechami pražských zimních stadionů a prostřednictvím našeho národního sportu rozdat radost, ale také stmelit pouto dobrých vztahů, které odjakživa mezi studenty geografie panuje.

Více informací naleznete na fanouškovských stránkách na Facebooku (https://www.facebook.com/geografickej.hokejicek.2014) a na oficiálních stránkách v části geografické sekce (https://www.natur.cuni.cz/geografie/hokejovy-tym-geografie-uk). Neváhejte a přidejte se k nemalé fanouškovské základně. Na stránkách naleznete pozvánky na nejbližší utkání, výsledkový servis, ale také fotogalerii z již proběhlých utkání či dalších teambuildingových akcí.

.

Publikováno: Neděle 02.11.2014 20:00