Novodobá historie Prahy pohledem geografa

Zveme Vás na výstavu, kterou pořádá výzkumný tým URRLAB, a která se koná v Národní technické knihovně.

Počátkem května byla v prostorách Národní technické knihovny (prostor parteru (Technická 6, Praha)) v Dejvicích instalována výstava "Novodobá historie Prahy očima geografa", která bude otevřena do 30.6.2015.

Výstava představuje soubor tematicky zaměřených map Prahy, které hodnotí novodobý historický vývoj sociálně prostorové struktury pražských čtvrtí od počátku 20. století až do současnosti. Expozice je vhodná pro české i cizojazyčné publikum. Mapy a doprovodné texty jsou výstupem projektu financovaného Ministerstvem kultury České republiky „Zpřístupnění historických prostorových a statistických dat v prostředí GIS“ a jejich autory jsou členové výzkumného týmu Urbánní a regionální laboratoř působícího při katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Další nformace na stránkách výzkumného týmu URRLAB.

Publikováno: Středa 20.05.2015 22:00