Nejlepší diplomová práce o rozvojových zemích je z Přírodovědecké fakulty!

Studentka Jana Kubelková získala za svou diplomovou práci "Urbanizace chudoby v rozvojových zemích" cenu společnosti Člověk v tísni za nejlepší diplomovou práci s tématikou rozvojových zemí a rozvojové spolupráce.

Soutěž diplomových prací je financována z fondů Evropské komise za přispění Ministerstva zahraničních věcí České republiky vrámci projektu To Act You Have to Know. Vyhlášení soutěže proběhlo při slavnostním zahájení Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.
Diplomová práce se zabývá různými aspekty vztahu mezi chudobou a nárůstem městské populace v rozvojových zemích. Urbanizace chudoby zahrnuje nejen migraci chudých obyvatel z venkova do měst, ale i pohlcování vesnic v okolí měst a především přirozený přírůstek vsamotných městech.
Jana Kubelková pokračuje v doktorském studiu na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje.

Urbanizace chudoby
Publikováno: Pondělí 15.03.2010 11:05