Orientační den pro zahraniční studenty

8.2. 2023 uspořádala Erasmus kancelář PřF společně s fakultním Erasmus klubem orientační den pro zahraniční studenty přijíždějící na naši fakultu v rámci programu Erasmus+.

Studenti si nejdříve vyslechli základní přednášky o koncepci studia, prezentace několika vybraných kateder, dostali názornou ukázku fungování SIS a nakonec vyřídili potřebné papírování.

Po skončení administrativní a prezentační části si studenty přebrali členové Erasmus klubu, rozdělili je podle jednotlivých sekcí a vzali je na prohlídku fakultních budov. Geografové a geologové měli možnost vidět geografickou mapovou sbírku (tímto děkujeme správcům sbírky za prezentaci), kolekce nerostů a fosílií i lokaci Chlupáčova muzea historie Země, kam budou mít možnost v průběhu studia zavítat. Chemici si prohlédli laboratorní zařízení budovy Hlavova 8. Všem studentům byl ukázán studentský klub Chladič, kde Erasmus klub pořádá většinu kulturních akcí, dále botanická zahrada a budova studijního oddělení. Prohlídka byla zakončena na Matematicko-fyzikální fakultě UK, kde si erasmus studenti zařídili své karty ISIC.

Tímto děkujeme Erasmus kanceláři za organizaci a spolupráci.

Publikováno: Pondělí 20.02.2023 15:45