Léto s basketem

Po úspěšném závěru minulé sezóny, kdy se nám podařilo postoupit do 2. třídy, jsme si dali na pár týdnů pauzu. Někteří z nás se museli zrehabilitovat a uzdravit, jiní si dali prostě pohov. Pár našich svěřenců se začalo chystat na letní streetballovou sezónu, do které se letos vrhli s velkým nasazením. Píle, vysoká úroveň hry, spolupráce a zodpovědný přístup ke hře se mnohokrát vyplatily a přinesly týmu několik medailových umístění na streetballových turnajích po celé naší zemi. Můžeme se tedy pochlubit medailovými zisky na pražské kvalifikaci Českého streetballového poháru (2. místo) a zisku bronzových placek na turnaji Streetball Náchod. Dále stojí za zmínku i několik nemedailových umístění na prestižních turnajích, jako například 5. místo v celostátní, finále Českého Streetballového poháru či dvě bramborová umístění z libereckého Ballup a ze Streetball Hořice. Dále také musíme zmínit účast na charitativním turnaji KKP Open, jehož se pravidelně účastníme již od nultého ročníku, na tomto turnaji jde však hlavně o přispění na dobrou věc, basketbalové ambice jdou pro jednou stranou.

Streetballové léto jsme si opravdu úžili plnými doušky, ale taky jsme si i hezky zahráli. Přiblížil se však konec srpna, a my vyrazili na naše tradiční soustředění ve sportovním středisku UK na Albeři. Kvůli školním, pracovním, či zdravotním důvodům se nás letos sešlo pouze sedm. To nám ale vůbec nezabránilo v intenzivní přípravě na nastávající sezónu. Náš trenér si nás vzal na paškál a my dostali pěkně do těla. Hlavní tréninkovou náplní byla střelba, která se ukázala jako budoucí silná zbraň proti našim soupeřům. Titul Šmukýře soustředění si letos odvezl hráč s číslem 3 za svou jistou ruku při strefování zařízení koše. V průběhu soustředění se náš počet bohužel snižoval a na posledním dni jsme zůstali pouze ve třech. Ale ani to nás neodradilo a vyrazili jsme ztrestat hřiště. Po poslední nedělní přehlídce se naši tři mušketýři vydali zpět do svých domovin, kde byla naordinovaná řádná rehabilitace.

Během posledních měsíců se nám také podařilo rozšířit naše řady o novou přírodovědeckou posilu. Rádi bychom vám představili čerstvého absolventa Přírodovědecké fakulty v oboru aplikované geologie, Kryštofa Macha. Ten do našeho týmu přestoupil z prvoligového Vyšehradu a můžete ho vídat na našich zápasech pod legendárním číslem 23.

V říjnu nám začíná nová sezóna, a proto si vás dovolujeme pozvat na naše letošní zápasy, které jsou rozepsány na stránkách ČBF, nebo na našich sociálních sítích.

Tak nám letos zase držte prsty a my popojedem dál!

Vaše BC Přírodní Vědy

Publikováno: Středa 26.10.2022 10:00