Erasmus klub - Výlet do Strážnice n. M. a Zdobení perníčků

Ve dnech 25.11. až 27.11. proběhl výlet na Moravu nazvaný „Trip to Strážnice wine cellar and Lednice Chateau“, který zorganizovali členové našeho Erasmus klubu. Během výletu jsme navštívili místní skanzen, kde se naši Erasmus studenti mohli seznámit s typickými českými tradicemi, ochutnat například vánoční cukroví a poslechnout si koledy. Také jsme navštívili vinné sklípky a měli šanci ochutnat víno od místních vinařů. V neděli jsme se pak byli podívat do zámku Lednice a prošli jsme si i celý zámecký areál.

Výlet se nesl v příjemné atmosféře a trhy nás naladily na vánoční vlnu. Celý jsme ho ukončili jezením cukroví ve vlaku po cestě zpět do Prahy.

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí!
Ve středu 14.12. se konal již potřetí v řadě předvánoční workshop pro přijíždějící erasmové studenty. Nejprve jim byly představeny české Vánoce a některé z nejtypičtějších českých tradic. Mimo lití olova a zdobení perníčků, měli studenti možnost ochutnat také tradiční vánoční pochutiny v podobě cukroví a vánočky. V pozadí nechyběly ani nejznámější české koledy. Nálada se nesla v příjemné a přátelské atmosféře. Teď už se jistě všichni zase těší na Ježíška!

Publikováno: Pátek 30.12.2022 13:15