Erasmus klub - Velemín trip

Začátek podzimu jsme se spolu s Erasmus studenty rozhodli oslavit v nádherné přírodě Českého středohoří. Ubytování se nám podařilo dojednat v nádherném fakultním objektu v obci Velemín. První večer hned po příjezdu jsme zasvětili deskovým hrám. Hravost stejně jako touha po vítězství je totiž společná napříč národnostmi a tak jsme se u této aktivity navzájem dobře bavili.

Druhý den jsme po vydatné snídani, složené z buchet a koláčů od našich drahých babiček a tiramisu od našeho člena, vyrazili na Milešovku. Tato hora se tyčí až do impozantní výšky 837 m nad mořem a je tak právoplatně korunována na Královnu Českého středohoří. Cesta to byla dlouhá a na vrchol jsme se tak dostali až dlouho po obědě. Naštěstí jsme na vrcholu zastihli otevřenou pověstnou Chatu Milešovka, kde jsme si mi i “Erasmáci” pochutnali na tradiční zelňačce, která nás postavila na nohy. Na cestě zpět jsme si ještě prodloužili trasu návštěvou zříceniny hradu Ostrý, který se bohužel stejně jako většina ostatních hradů nachází na kopci. Po úmorném výšlapu jsem ale byli odměněni nádherným výhledem a západem slunce.

K večeři se podávaly bramboráky, jejich příprava byla úmorná a zdlouhavá, ale výsledek nakonec stál za to. Zahraniční studenti tedy poznali opět něco málo z české kuchyně, ale také se (hlavně při škrábání brambor) přesvědčili, že nic není zadarmo. Během tohoto výletu jsme se nejen skvěle navzájem poznali, ale také jsme prožili poslední dny babího léta v nádherné české krajině.

Publikováno: Středa 24.11.2021 00:00