Erasmus klub v Prosinci

Návštěva Muzea komunismu v den Sametové revoluce, Movie Night II – Baron Prášil, Gingerbread decorating

Návštěva Muzea komunismu v den Sametové revoluce 17. 11. 2023

V pátek 17. 11., v den výročí Boje za svobodu a demokracii, se uskutečnila další z akcí Erasmus klubu. Tentokrát jsme zavítali u příležitosti oslav konce komunistické éry v Československu (a pozdějším Česku) do Muzea komunismu nacházejícího se v samotném srdci Prahy (v blízkosti náměstí Republiky). Studenti, kteří se akce zúčastnili, si tak mohli prohlédnout zajímavé expozice ukazující poměrně detailně, jak se žilo v Československu před rokem 1989, čím vším byly komunistická éra a život v ní specifické, jaké nástroje využíval tehdejší státní aparát při řízení (a kontrole) tehdejší společnosti a mnohé jiné zajímavosti. Výstava měla u zúčastněných studentů (celkem se jí zúčastnilo šest studentů ze zahraničí studující toho času na PřF UK či jinde) značný úspěch, mimo jiné i díky četným instalacím a ukázkám dobových předmětů a kulis, které vhodně doplňují písemné a fotografické informace popisující život u nás té doby (v různých obdobích a oblastech života spojených s komunistickou érou).

Po návštěvě Muzea měli studenti možnost zavítat na nedalekou Národní třídu a zažít na vlastní kůži atmosféru oslav 17. listopadu, a zároveň si prohlédnout místo, kde před 34 lety proběhly události, které odstartovaly Sametovou revoluci a následný politický převrat. Díky návštěvě Muzea komunismu získali lepší představu o okolnostech, které k tomuto převratu vedly, a době, která mu předcházela.

Movie Night II – Baron Prášil 11. 12. 2023

V pondělí 11. 12. jsme uspořádali pro naše Erasmus studenty filmový večer. Pustili jsme jim klasický československý film od Karla Zemana – Barona Prášila. Umělecký film si Erasmáci velmi užili, po jeho skončení jsme jej rozebrali, od nestárnoucích efektů po charakter Barona Prášila a ostatních postav. Erasmákům jsme doporučili navštívit i Muzeum Karla Zemana u Karlova mostu či koupit digitálně restaurované filmy Karla Zemana z onoho muzea.

Děkujeme i našim českým spolužákům, kteří se k nám na tuto akci přidali! Moc rádi Vás uvidíme i na dalších akcích klubu.

Gingerbread decorating 20. 11. 2023

Ve středu před Vánocemi jsme si navodili vánoční atmosféru spolu se zahraničními studenty ve studentském klubu Chladič dekorováním perníčků. Dále se něco dozvěděli o našich vánočních tradicích a následně se podělili o ty své. Součástí akce byla ochutnávka českých tradičních pokrmů a nápojů. Všichni si večer moc užili.

Publikováno: Neděle 07.01.2024 17:45