Erasmus akce - Beroun a Mikuláš

Do Berouna za historií, přírodními krásami i dobrým jídlem

Zpráva z akce Erasmus klubu PřF UK

V sobotu 19. 11. jsme realizovali v rámci aktivit Erasmus klubu výlet do Berouna pro Erasmus studenty Přírodovědecké fakulty UK. Akci jsme pojali poněkud netradičně, neboť byla spojená s návštěvou vyhlášené berounské restaurace Blackdog Bar&Grill, která je populární zejména mezi milovníky kvalitních burgerů.

Náš výlet byl ovšem spojen také s poznáváním krás Karlštejnska a Českého krasu, tedy turisticky atraktivních lokalit, jimiž vedla naše trasa z vesničky Srbsko přímo do Berouna. Během pěší túry vedoucí malebným údolím řeky Berounky se mohli účastníci výletu seznámit jak s přírodními krásami dané lokality (která je proslulá nerostným bohatstvím a půvabnými Barrandovskými skalami, stejně jako množstvím jedinečných živočišných druhů), tak také s historickými zajímavostmi s oblastí spojenými (Karlštejnsko a okolí Berounky je spojené například s významnou historickou postavou sv. Ludmily, která sídlila v obci Tetín tyčící se podél trasy výletu přímo nad Berounkou). Specialitou výletu pak byla pro tento účel zvlášť připravená jazyková hra, během které se mohli Erasmus studenti naučit základní české fráze běžně využívané při návštěvě restaurace v ČR (tato aktivita měla poměrně značný úspěch – někteří odvážlivci hned zkoušeli využít naučené fráze při návštěvě cílové restaurace v praxi).

Výlet byl zakončen v historickém centru Berouna krátkým exkurzem po reáliích tohoto královského města a návštěvou restaurace Blackdog. Akce se uskutečnila za účasti šesti lidí (čtyř Erasmus studentů a dvou zástupců Erasmus klubu, kteří ji organizovali).

Martin Kolafa,

hlavní organizátor akce

Mikuláš za Erasmus studenty

5.12. navštívil Mikuláš zahraniční studenty naší fakulty. Nejdříve jim byl představen tento svátek a jak je slaven u nás v Česku, společně s krátkou historií a vysvětlením, jak funguje Mikulášská nadílka. Poté měli zahraniční studenti možnost potkat Mikuláše i s jeho andělským a čertovským doprovodem osobně, prohodit několik slov, být varováni, ať pilně studují a nezanedbávají své povinnosti, a nakonec byli za svůj příslib odměněni nadílkou a možností se s Mikulášem i jeho pomocníky vyfotit.

Akce se velmi vydařila, Erasmus studenti byli nadšení a obohacení zážitky.

Publikováno: Pátek 16.12.2022 15:40