EGEA ohlédnutí za zimním semestrem 2023/24

Zimní semestr byl pro geografický spolek EGEA (zkratka pro Evropskou GEografickou
Asociaci pro studenty a mladé geografy) moc vydařený a plný nejrůznějších akcí, které jsme
buď pořádali, nebo se jich účastnili (4 mezinárodní akce). Pojďme se společně krátce podívat
na to, co všechno členové EGEY zažili.
Naší první akcí, která se však konala již v před-semestrovém čase, byl EGEA Annual
Congress 2023 v Rakousku u jezera Atteersee. Sešlo se zde na 150 mladých geografů ze
všech koutů Evropy a celý program byl laděn hydrologicky, téma kongresu znělo „Water in
changing Europe”.

Mezi mezinárodní akce dále patřil Czechoslovak Teambuilding Weekend (16–19/11/2023
v Těšínských Beskydech, v Jablunkově), na kterém se (jak už název napovídá) každý rok
schází studenti z českých entit (EGEA Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Ústí nad Labem)
s našimi bratia ze Slovenska (EGEA Bratislava). Dále jsme v Praze přivítali delegaci z EGEA
Budapest a EGEA Zurich na první část exchange.

V prostorách našeho kampusu jsme pak měli možnost uspořádat celkem 7 lokálních akcí, mezi nimiž samozřejmě nesměl chybět náš tradiční cyklus cestovatelských přednášek 🌍 „Geografové na cestách“, který pořádáme již od roku 2015. Cílem těchto večerů je dát prostor studentům z PřF, kteří chtějí svým spolužákům vyprávět o svých cestách. Díky tomu se geografové napříč sekcí mohou vzájemně inspirovat k zajímavým výpravám a virtuálně poznávat nová místa. V zimáku jsme se díky našim skvělým prezentujícím vypravili stopem přes celou Evropu (08/11 – Matěj Nechutný) a taky do Gruzie a Ázerbájdžánu (22/11 – Kuba Petříček a Lucka Patzeltová).

Dále nechyběli ani organizační spolkové akce. Největší z nich byl nábor (EGEA se představuje), který se konal na konci října (30/10) a díky kterému jsme mohli koncept EGEY představit i letošním prvákům. Nechyběli jsme ani na každoroční akci od SKASu „Přírodovědci sobě“. Dalšími ale neméně famózními akcemi byl Geografický kvíz! (06/12) a samozřejmě královská Albertovská Výzva! (12/12, ve spolupráci s Katedrou tělesné výchovy, děkujeme za poskytnuté trofeje!), kterou jsme letos spojili se spolkem Hydrant, jenž organizoval pozávodní občerstvení. Vánoční čas jsme oslavili v podobě Vánočního posezení ve středu 20/12.

I letní semestr bude akcemi nabitý, proto nezapomeňte sledovat naši fanpage na FacebookuInstagram, ať vám nic neunikne. Na viděnou na nějaké další akci! 😊

Vaše EGEA Praha

Publikováno: Středa 13.03.2024 23:25