EGEA - Albertov pro začátečníky

Že se prváci nějakou dobu na Albertově rozkoukávají není nic překvapivého. Kde je jaká budova, jaké jsou skryté výhody toho býti studentem a kde mají lepší čínu? To jsou palčivé otázky zpříjemnění pobytu na vysoké škole, na které je záhodno rychle najít odpovědi. A právě proto EGEA Praha (Evropská Geografická Asociace pro studenty a mladé geografy, pražská pobočka je jednou z cca 75 studentských poboček/„entit“ v celé Evropě) už druhým rokem uspořádala procházku po okolí Albertova s názvem „Albertov pro začátečníky“.

Hned z kraje semestru, v úterý 4. října 2022, jsme se sešli v hojném počtu před budovou Albertova 6, odkud jsme odstartovali naši výpravu. Po rozdělení na dvě skupiny jsme v doprovodu Erasmus EGEA studentů (Joba ze Slovinka a Elise z Estonska) novým přírodovědcům krátce představili aktivity EGEY a ukázali široké i blízké okolí kampusu – několik přilehlých parků a doporučili množství míst, kam je možno zašít se mezi přednáškami. Tímto všem zúčastněným mockrát děkujeme za účast a přejeme mnoho úspěchů do prvního zkouškového!

Publikováno: Středa 09.11.2022 09:45