Akce Erasmus klubu v únoru

Orientation Days, Horní Albeřice, Karlštejn a Amerika

Orientation Days 14. 2. 2024

Dne 14. 2. 2024 proběhl ve spolupráci s Erasmus kanceláří PřF UK orientační den pro nově přijíždějící zahraniční studenty

Po úvodním seznámení s organizačními záležitostmi, naší univerzitou a fakultou, se Erasmáci poznali s naším báječným spolkem. Zprostředkovali jsme jim SIS, dali jim nejdůležitější studentské rady a po následné registraci si zahraniční studenty převzali členové našeho klubu a provedli je po fakultním kampusu. Prohlídku jsme již tradičně zakončili v ISIC centru na Matematicko-Fyzikální fakultě, kde studenti obdrželi své ISIC karty. Někteří z nich se k nám později připojili při prvním českém kulturním zážitku v Mrtvé Rybě.

Těšíme se, co společně strávený letní semestr přinese!

Horní Albeřice 15.–18. 2. 2024

Jako každý semestr jsme i tento začali úvodním seznamovacím výletem pro část Erasmus studentů (asi 30). Tentokrát jsme vyrazili do krkonošské vesničky Horní Albeřice. Stejně jako předešlé roky jsme spolupracovali na tomto výletě s doktorem Havlíčkem z chemické sekce. Byly jsme ubytováni v Penzionu u Dána, odkud jsme kvůli nedostatku sněhu podnikali pouze pěší výlety do okolí.

Druhý den jsme vyrazili na nedalekou Rýchorskou boudu, odkud jsme se vraceli po cestě Bratří Čapků, která vede po hranicích s Polskem. Třetí den jsme vyrazili opačným směrem do Dolní Malé Úpy, kde jsme mohli například vidět zbytky letounu Junkers JU 52.

Výlety byly doplněny ve večerním čase i o seznamovací program nejen mezi erasmáky ale i s Českem. A to v podobě prezentace a pub kvízu o Česku, Karlově Univerzitě a některých českých zajímavostech.

Karlštejn a Amerika 25. 2. 2024

V neděli 25. 2. vyrazil Erasmus klub se zahraničními studenty na jednodenní výlet na Karlštejn. Šli jsme na prohlídku císařské rezidence Karla IV., po které jsme se prošli i po hradbách a užili si výhledy. Poté jsme vyrazili podél Berounky a po procházce, kde si všichni měli s kým povídat, jsme si dali zasloužený oběd a ochutnali speciality pivovaru v Řevnici.

Publikováno: Středa 13.03.2024 20:35