Akce Erasmus klubu v dubnu

Dancing event, bowling, výlet do Poděbrad, návštěva Zoo, pivovar VŠCHT, Botanická zahrada Praha

Dancing evening 2. 4. 2024

V úterý 2. 4. jsme na koleji Budeč uspořádali pro Erasmus studenty taneční večer. Naučili jsme je naše národní tance; polku a mazurku. Poté nás jako taneční mistry vystřídali Erasmáci. Za celou akci jsme si stihli ukázat hromadu tanců, od polské polonézy a dánských Les Lanciers přes balkánské skupinové tance až po německý discofox. Nakonec nám ještě zbyl čas, takže jsme všechny tance stihli zopakovat a ještě nějaké přidat. Erasmákům jsme ukázali, jak se správně tančí valčík, aby dostali také nějaký požitek z naší bohaté plesové kultury.

Celý večer byl strhující. Erasmáci odcházeli nadšení a někteří dokonce vyjádřili zájem v podobných večerech pokračovat. Odkázali jsme je proto na mnohé lekce, kterých se mohou v Praze účastnit. Akci rozhodně zopakujeme i příští rok.

Bowling 5. 4. 2024

Po delší době jsme se rozhodli uspořádat akci pouze pro členy klubu. Většinou se všichni pohromadě vidíme pouze na začátku semestru, kdy plánujeme aktivity pro nově příchozí erasmáky. Dlouho jsme již neměli žádný teambuilding. Šli jsme si proto společně zahrát bowling a popovídat si. Akce se velmi vydařila a všichni jsme se shodli, že bychom se měli častěji takto setkávat.

Výlet do Poděbrad 6. 4. 2024

V sobotu 6. 4. jsme s Erasmáky vyrazili na výlet do Poděbrad. Po příjezdu na vlakové nádraží jsme prošli místním parkem, ochutnali místní lázeňské oplatky a porovnali minerálku z různých pítek ve městě. Došli jsme až na náměstí k soše Jiřího z Poděbrad a vydali se na nádvoří zámku. Zde si Erasmáci mohli prohlédnout, jak jsou vyobrazeny jejich země na malovaných srdcích. Z mostu jsme si vyfotili výhled na zámek a vydali se na oběd do místního pivovaru. Výlet jsme zakončili procházkou podél řeky a lesem při krásném slunečném počasí.

Návštěva Zoo 13. 4. 2024

Během druhého dubnového týdne jsme s našimi erasmus přáteli navštívili krásnou Zoo Praha. Měli jsme to štěstí vidět slavné luskouny, gorilí miminko Mobi a novou expozici pouště Gobi.

Pivovar VŠCHT 26. 4. 2024

V pátek 26. 4. jsme spolu s Erasmáky vyrazili na výpravu za základní českou tradicí. Jako první jsme navštívili univerzitní pivovar VŠCHT, kde nám bylo představeno pivovarnické řemeslo, možnosti jeho studia a nechyběla ani ochutnávka místního piva. Poté jsme pokračovali do Břevnovského kláštera na ochutnávku další sladových nápojů. Akce se nesla v pozitivním duchu a jistě nebyla poslední. Nazdraví!

Botanická Zahrada Praha 27. 4. 2024

V rámci akce jsme se sešli na Nádraží Holešovice V 11 hodin dopoledne. Akce se nakonec zúčastnilo přibližně 25 lidí. Společně jsme vešli do areálu a poslechli si úvodní slovo k botanické výpravě od Agy Adamské (botanička, která je zde v Praze na botanické stáži). V botanické zahradě jsme potom obdivovali nejrůznější faunu i flóru. Vydali jsme se samozřejmě do skleníku a viděli fata morganu a spousty motýlů. Den jsme zakončili piknikem u budovy s občerstvením a vínem z lokálních vinic. Botanickou zahradu jsme opouštěli jako poslední návštěvníci.

Dancing evening
Zoo