E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníDistanční přístup - externisté

Informace pro externí spolupracovníky, stážisty a účastníky kurzů, kteří potřebují zabezpečit přístup k fakultním službám pro distanční vzdělávání

1) Funkční identita v univerzitním systému  CAS 

Prvním předpokladem je mít funkční identitu v univerzitním systému CAS. Znamená to, znát svůj login nebo osobní číslo a mít platné ověřené heslo jimiž se do sytému přihlásíte na adrese: cas.cuni.cz nebo https://ldapuser.cuni.cz.

Pokud nevíte, zda účet v CAS máte, nebo se nedokážete přihlásit posledním známým heslem, pak prosím založte požadavek do Helpdesku PřF UK, viz níže.

Referenti CIT Vám vydají vygenerované počáteční heslo, které je nutné v CAS do 5 dnů změnit na osobní ověřené heslo. Rovněž Vás prosíme o doplnění a ověření platných kontaktních údajů v CAS– e-mail, mobilní telefon.

2) WhoIs role "externista - honorární člen"

Ve Whois je nutné mít přiřazenou roli externista - honorární člen, kterou pro přednášející a konzultanty a dále pro studenty jiných fakult UK nebo jiných VVŠ zajistí příslušné pracoviště (uveďte i reálný konec tohoto vztahu nebo jej omezte do 30.6.2022).

V rámci pravidelné synchronizace proběhne změna zpravidla do druhého dne.

Po vyzkoušení funkčnosti, prosím potvrďte v Helpdesku souhlas s řešením.

Tento postup je vytvořen pouze pro přechodné období.

 

Založení požadavku do Helpdesku PřF UK

Do systému se dostanete odkazem  Helpdesk nahoře v záhlaví webu přírodovědecké fakulty nebo zadejte do prohlížeče adresu helpdesk.natur.cuni.cz

a) použijte svůj login a heslo do CAS

b) přihlašte se přes odkaz "Přihlásit pomocí Google" - pomocí jmena@natur.cuni.cz a heslo jako do GSuite.

c) Pokud se nemůžete přihlásit, použijte vstup bez přihlášení

Zkontrolujte nebo zadejte vaše kontaktní údaje (jméno. e-mail, mobil). Pokud nám hlásíte problém s přístupem do poštovního účtu, nezapomeňte přidat váš kontaktní e-mail ke kterému přístup máte! 

V případě požadavku bez přihlášení prosím uveďte informace, které nám pomohou vás identifikovat. Kromě jména také login, osobní číslo, pokud je znáte. Samozřejmě však nikdy ne žádné heslo.

Stručně popište Váš požadavek a jaký máte vztah s fakultou. Ve formuláři prosím vyberte možnost Služba: Správa ostatních uživatelských účtů.
 

Děkujeme za spolupráci,

CIT

 

Akce dokumentů