E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2015 a starší

Archivní složka pro celofakultní aktuality

Vyšlo druhé číslo časopisu Geografické rozhledy

Na začátku prosince vyšlo druhé číslo 26. ročníku Geografických rozhledů - odborně-popularizačního časopisu zaměřeného na geografické a environmentální vzdělávání vydávaného pod hlavičkou České geografické společnosti. Časopis je vhodným zdrojem či doplňkem informací pro učitele a studenty geografie a příbuzných disciplín, stejně tak i pro veřejnost mající zájem o současný geografický výzkum či zajímavá témata v oboru. Aktuální číslo je tematicky zaměřené na přírodní cykly.

Vyšlo druhé číslo časopisu Geografické rozhledy - Více...

V pondělí byli jmenováni noví profesoři. Mezi nimi i dva zástupci geografické sekce

Doc. RNDr. Dagmar Dzúrová, CSc. a doc. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc. Tito dva zástupci naší fakulty byli v pondělí spolu s dalšími 50 kolegy z Univerzity Karlovy a dalších českých univerzity účastníky slavnostního aktu v Karolinu, během něhož získali z rukou ministryně Kateřiny Valachové dekret o jmenování profesorem. Gratulujeme!

V pondělí byli jmenováni noví profesoři. Mezi nimi i dva zástupci geografické sekce - Více...

Výstava Paraziti surrealistický svět tvarů

Zveme vás srdečně na výstavu Paraziti surrealistický svět tvarů, která se koná ve dnech 2. - 17.ledna 2013 v prostorách budovy Albertov 6, Praha 2.

Výstava Paraziti surrealistický svět tvarů - Více...

Nová kniha Ochrana přírody z pohledu biologa, Proč a jak chránit českou přírodu

Kniha osmi českých autorů, z toho sedmi studentů Přírodovědecké fakulty UK, přibližuje populárně-naučnou formou nové pohledy ze sféry vědecké komunity ? biologů ? na ochranu naší přírody.

Nová kniha Ochrana přírody z pohledu biologa, Proč a jak chránit českou přírodu - Více...

Dálkový průzkum Země – když si praxe s vědou podávají ruce

Dálkový průzkum Země (DPZ) je vědní disciplínou, jež za pomoci nejmodernějších technologií poskytuje lidstvu nepřeberné množství užitečných informací o naší planetě. Země je neustále sledována velkým počtem družic, které jsou schopné v globálním pohledu detekovat změny životního prostředí, jako např. změny rozlohy ledovců, změny využití krajiny či stav znečištění ovzduší.

Dálkový průzkum Země – když si praxe s vědou podávají ruce - Více...

Přednáška "Výsledky dvacetiletého sledování přírodního vývoje lesů v NP Bavorský les", 7.1.2013 v 17:00

Česká botanická společnost ve spolupráci s Ústavem pro životní prostředí PřF UK a Bund Naturschutz in Bayern pořádá v pondělí, 7.ledna 2013 od 17 hodin v Krajinově posluchárně, Viničná 7, Praha 2, mimořádnou přednášku v anglickém jazyce.

Přednáška "Výsledky dvacetiletého sledování přírodního vývoje lesů v NP Bavorský les", 7.1.2013 v 17:00 - Více...

Den otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě UK, 18. ledna 2013 od 10 do 14 hodin.

Srdečně zveme všechny zájemce o studium přírodních věd na Den otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě UK, který se koná v pátek 18. ledna 2013 od 10 do 14 hodin.

Den otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě UK, 18. ledna 2013 od 10 do 14 hodin. - Více...

Výstava Trávy a traviny, Botanická zahrada PřF UK, 12.1. - 3.2. 2013

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK a Lubomír Hrouda vás zvou na výstavu fotografií s názvem Trávy a traviny, která se bude konat v horním skleníku botanické zahrady, Na Slupi 16, Praha 2 ve dnech 12. ledna - 3. února 2013

Výstava Trávy a traviny, Botanická zahrada PřF UK, 12.1. - 3.2. 2013 - Více...

Jak a podle čeho posuzujeme lidi ve svém okolí?

Karel Kleisner společně s kolegy z Katedry filosofie a dějin přírodních věd PřF UK a ve spolupráci s Department of Anthropology (Université Laval, Quebec) publikovali v časopise PLOS One článek, který vás možná donutí se zamyslet nad tím, jak a podle čeho posuzujete lidi ve svém okolí.

Jak a podle čeho posuzujeme lidi ve svém okolí? - Více...

Dny pokročilých technik ve Viničné 7: 17.1.2013 - fluorescenční mikroskopie

Ve čtvrtek 17. 1. 2013 pokračuje projekt "DNY POKROČILÝCH TECHNIK VE VINIČNÉ 7" s cílem podpořit metodickou spolupráci v rámci Přírodovědecké fakulty a informovat o možnostech využití nejmodernějších přístrojů.

Dny pokročilých technik ve Viničné 7: 17.1.2013 - fluorescenční mikroskopie - Více...

Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 22.února 2013

Zveme všechny srdečně na další Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty UK, který se bude konat v pátek, 22. února 2013 od 20:00 hod. v Kongresovém centru Praha! POSLEDNÍ VSTUPENKY JSOU K DOSTÁNÍ NA STUDIJNÍM ODDĚLENÍ PřF UK!

Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 22.února 2013 - Více...

Den otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě UK - 18. ledna 2013

Srdečně zveme všechny zájemce o studium přírodních věd na Den otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě UK, který se koná v pátek 18. ledna 2013 od 10 do 14 hodin.

Den otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě UK - 18. ledna 2013 - Více...

Věda je krásná

Výstava velkoformátových přírodovědných fotografií, vybraných porotou v rámci stejnojmenné soutěže, bude mít v pondělí 21. ledna 2013 v 17 hodin svou velkou vernisáž, a to v Minigalerii Centra FotoŠkoda, Vodičkova 37, Praha 1.

Věda je krásná - Více...

Studenti Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty UK se zúčastnili 1. ročníku projektu CSR Ambassadors 10. ledna 2013

Závěrečné setkání zapojených studentů a společností ukončilo první ročník projektu CSR Ambassadors. Setkání se konalo 10. ledna 2013 v prostorách Era svět, vystoupili zde studenti s prezentacemi svých projektů, proběhlo hodnocení projektů odbornou komisí a na závěr zhodnotili spolupráci zástupci zapojených společností, ČSOB a RWE.

Studenti Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty UK se zúčastnili 1. ročníku projektu CSR Ambassadors 10. ledna 2013 - Více...

Přírodovědecká fakulta UK míří na veletrh Gaudeamus v Praze, 29.01.2013 08:00 - 30.01.2013 16:00

Pokud se právě rozhodujete, kam zamíříte po maturitě, neměli byste minout veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus, který se bude konat ve dnech 29. a 30. ledna 2013 na Výstavišti v Praze Holešovicích, v pavilonech D a E.

Přírodovědecká fakulta UK míří na veletrh Gaudeamus v Praze, 29.01.2013 08:00 - 30.01.2013 16:00 - Více...

Media s námi a o nás: Příroda nám to spočítá, 31.1.2013, Literární noviny

Vývoj, současnost i budoucnost lidstva jsou jednoznačně podmíněny přírodními podmínkami na Zemi. Je to závislost jednostranná. Příroda lidstvo nepotřebuje. Miliardy let v historii této planety nezpochybnitelně prokazují, že příroda bez lidí funguje naprosto spolehlivě.

Media s námi a o nás: Příroda nám to spočítá, 31.1.2013, Literární noviny - Více...

Dny pokročilých technik ve Viničné 7 – NMR spektroskopie

Ve čtvrtek 28. 2. 2013 pokračuje projekt „DNY POKROČILÝCH TECHNIK VE VINIČNÉ 7“ s cílem podpořit metodickou spolupráci v rámci Přírodovědecké fakulty UK a informovat o možnostech využití nejmodernějších přístrojů.

Dny pokročilých technik ve Viničné 7 – NMR spektroskopie - Více...

Zahájení výstavy «Kazachstán – srdce Eurasie»

Ve čtvrtek 7. února 2013 v 15:00 bude na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, Albertov 6, Praha 2 (2. patro) slavnostně zahájena výstava «Kazachstán - srdce Eurasie» pořádaná u příležitosti 20. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Kazachstánem a Českou republikou.

Zahájení výstavy «Kazachstán – srdce Eurasie» - Více...

Media s námi a o nás: Proč nám křupou kloubky na rukou? 6.2.2013, Lidové noviny

Když prolamujeme sepnuté ruce nebo zatáhneme za jednotlivé prsty, můžeme slyšet lupnutí, jako když promáčkneme bublinky v izolační polyetylenové fólii nebo když na podzim šlápneme na bílé praskavé bobulky okrasného keře pámelníku. Proč se tak ale děje? Odpovídal prof. RNDr. František Vyskočil, DrSc. Z katedry fyziologie PřF UK.

Media s námi a o nás: Proč nám křupou kloubky na rukou? 6.2.2013, Lidové noviny - Více...

Chemie lásky - Michael Londesborough a Martin Hilský, 14. února 2013 od 16,30 hodin, posluchárna CH1, Hlavova 8, Praha 2

Jak oslavit svátek zamilovaných "po vědecku"? Na přednášce s názvem Chemie lásky z cyklu Chemické čtvrtky. Přednáška je skutečně unikátní, protože se jedná o komponovaný pořad, který povedou dvě významné osobnosti české vědy a odborníci na slovo vzatí, ovšem ze dvou zcela odlišných směrů!

Chemie lásky - Michael Londesborough a Martin Hilský, 14. února 2013 od 16,30 hodin, posluchárna CH1, Hlavova 8, Praha 2 - Více...

Přírodovědný fotoklub

Přírodovědný fotoklub je zcela nový zájmový seminář, jehož cílem je sdružovat kolem sebe lidi se zájmem o přírodovědnou fotografii. Je otevřený nejen všem studentům Univerzity Karlovy, ale rovněž široké veřejnosti. V akademickém roce 2012 / 2013 probíhá jeho první ročník.

Přírodovědný fotoklub - Více...

Akce dokumentů