E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníImplementace Google Apps na Přírodovědecké fakultě UK

Překlopení stávajícího poštovního systému do Google Apps proběhlo 17.2. ve 12:00 hodin.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

ostrý start Google Apps pro fakultní veřejnost je plánován na 17.2.2012. Rozhodli jsme se shrnout v tomto článku  několik základních informací.

Od 17. února 2012 skončí doručování e-mailů do Vaší stávající e-mailové schránky a veškerá nová pošta již bude doručována pouze do nové schránky v Google Apps dostupné na adrese posta.natur.cuni.cz. Starý e-mailový systém včetně Horde bude vypnut.

Do nového systému se přihlásíte Vašim stávajícím uživatelským jménem a heslem z CAS. Je tedy nezbytně nutné mít v CASu nastaveno platné heslo.

Vaše stávající e-mailová adresa zůstane i nadále zachována ve stejném tvaru. Jako výchozí adresa pro odesílání zpráv bude nastaven Váš alias ve tvaru jmeno.prijmeni@natur.cuni.cz

Zprávy uložené na serveru v původním systému, budou přesunuty do nového. Věnujeme veliké úsilí tomu, aby byl přesun Vašich emailů proveden bezchybně včetně označení štítky. Osobní data, jakými jsou kalendáře, kontakty a pošta uložená v lokálních klientech typu MS Outlook a Thunderbird, nebudou migrována a bude na každém uživateli, zda si je bude chtít do Google Apps přenést sám. Ke všem způsobům migrace dat budou k dispozici podrobné návody.

Filtry nastavené ve starém systému Horde, jako jsou dovolená nebo přesměrování pošty, nebudou do nového systému Google Apps převedeny a každý uživatel si je bude muset vytvořit a nastavit sám. Návody pro tyto úkony připravujeme.

Pokud hodláte nastavit si přesměrování  veškeré Vaší pošty z nového systému jinam, důrazně doporučujeme konfigurovat filtr přesměrování tak, aby obešel spam filter Gmailu. Integrovaný spam filtr je velice kvalitní, ovšem může se stát, že některé zprávy bude přesto označovat chybně jako spam. Pro aktivní uživatele systému tato okolnost nepředstavuje problém, protože si mohou kdykoliv opravit nesprávné zařazení ve složce Spam a po čase tím chybovost snížit na v podstatě nulovou úroveň.

 

 Doporučené odkazy:


Vaše dotazy a připomínky prosím směřujte na adresu ga@natur.cuni.cz

Centrum Informačních Technologií
Marek Míka


19.1.2012

Publikováno: Pátek 17.02.2012 23:00

Akce dokumentů

Kategorie: