Periodická tabulka prvků na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy

Na počest 150. výročí objevení periodického zákona Dmitrijem Ivanovičem Mendělejevem a k uctění jeho spolupráce s českým chemikem Bohuslavem Braunerem jsme vytvořili výstavu chemických prvků ve formě velké periodické soustavy prvků (PSP). Expozice je umístěna na Albertově v budově chemických kateder (Hlavova 8, Praha 2) před velkou posluchárnou pojmenovanou na počest profesora Bohuslava Braunerova.
Slavnostní představení Periodické tabulky veřejnosti (dr. Míka)

Kde

Chemický ústav Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (areál Albertov) Hlavova 8, Praha 2

Kdy

Výstava je přístupná veřejnosti v pracovní době, tedy pondělí-pátek v době od 9:00 do 16:00 hodin.

Pro koho

Výstava je vhodná pro všechny zájemce o chemii, především pak pro žáky a učitele základních a středních škol jako téma exkurze či doplněk výuky. Pokud máte zájem o komentovanou prohlídku kontaktuje Dr. Pavla Teplého (pavel.teply@natur.cuni.cz) V Praze dne 6.3.2019

Více informací najdete na stránce periodické tabulky.

Publikováno: Pátek 15.03.2019 11:20