E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Fakulty UK nebudou zohledňovat složení nepovinné části maturit

Žádná z fakult Univerzity Karlovy nebude při přijímacím řízení zohledňovat, zda uchazeč složil nepovinnou část maturitní zkoušky. Podmínkou pro přijetí bude zvládnutí maturitní zkoušky bez ohledu na to, v jaké podobě ji uchazeč letos bude dělat.

Publikováno 17.3.2021

23. ročník Ceny Wernera von Siemense zná své vítěze

Nejlepší studenti, pedagogové a mladí vědci získali Ceny Wernera von Siemense za rok 2020. Nezávislé poroty vybraly nejlepší práce, projekty a osobnosti z oblasti technických a přírodovědných oborů v kategoriích: nejlepší výsledek základního výzkumu, nejlepší diplomová práce, nejlepší disertační práce a nejlepší pedagogický pracovník. Mezi vítězi je i student katedry Anorganické chemie PřF UK Mgr. Lukáš Petera. Gratulujeme!

Publikováno 11.3.2021

Zentiva ocenila mladé vědce z The Parc

Centrum aplikovaného farmaceutického výzkumu (The Parc), založené z iniciativy společnosti Zentiva ve spolupráci se třemi akademickými partnery: Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, Přírodovědeckou fakultou UK a Ústavem organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky. opět slaví řadu úspěchů, výsledky dosažené v roce 2020 byly oceněny na již třetím udílení cen The Parc Awards.

Publikováno 5.3.2021

8. ročník soutěže Crytur byl zahájen

Již osmý ročník soutěže o nejlepší diplomovou práce v materiálových vědách Crytur 2021 byl spuštěn. Soutěže se mohou zúčastnit studenti magisterského studia se zaměřením na materiálové vědy, diplomová práce musí být podána k obhajobě v příslušném akademickém roce s předpokládaným termínem obhajoby v období od 1. října 2020 do 30. září 2021.

Publikováno 3.3.2021

Ukrajinská odysea Stanislava Komárka

Zvítězit v soutěži “Kniha roku” v jedné z největších evropských zemí je jistě velký úspěch nejen autora, ale i celé české kultury. Stane-li se ale stejná věc podruhé, znamená to, že dotyčná země je dotyčným autorem v jistém smyslu posedlá. A právě toto se nyní děje mezi svérázným přírodovědcem, esejistou a spisovatelem Stanislavem Komárkem a Ukrajinou. Po knize “Muž jako evoluční inovace?” se knihou roku v kategorii Sofija (Filosofie, antropologie, psychologie) stala kniha “Evropa na rozcestí”. Dobrý důvod, proč si s autorem pohovořit osobně. Tedy tak osobně, jak jen dnešní doba dovoluje.

Publikováno 3.3.2021

Akce dokumentů