E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Stipendia Nadace Experientia udělena studentům chemie

Mladá vědkyně Eva Bednářová a její kolega Rafael Navrátil, oba z Přírodovědecké fakulty UK, se stávají letošními stipendisty Nadace Experientia. Rozšíří tak řadu celkem již 13 excelentních mladých vědců a vědkyň do 35 let z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie, kteří díky nadační podpoře dostali šanci vycestovat na roční stáž na špičkové zahraniční vědecké pracoviště.

Publikováno 20.6.2019

Naším cílem má být zvýšení životní úrovně

Zahraniční investice do Česka přinesly chybějící kapitál a do velkých podniků i nové technologie, na druhou stranu zatlačily menší české firmy do nevýhodných pozic, do jakési nízkonákladové ekonomiky. Tak to podle geografa prof. Petra Pavlínka z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje funguje i v automobilovém průmyslu. Důsledkem je odliv vytvořené hodnoty, což může zpomalovat další rozvoj celé ekonomiky. Více se dočtete v rozhovoru pro časopis Ekonom.

Publikováno 17.6.2019

Orientační týden pro studenty prvních ročníků

Orientační týden 2019 proběhne od 16. do 20. září v Praze. Během tohoto týdne získají čerství studenti mnoho praktických informací ke studiu na UK. Zjistí, jak účinně využívat univerzitní knihovny a informační zdroje, mluvit se bude o financích i možnostech studia v zahraničí, přednášející provedou všemi nástrahami univerzitního informačního systému SIS a stranou zájmu nezůstane ani studentská zájmová činnost a studentské spolky.

Publikováno 12.6.2019

Workshop: Jak spolupracovat s firmami? od Sharon Finch

Datum konání 19.6.2019

Workshop je určen zejména vědeckým pracovníkům, Ph.D. studentům a končícím magisterským studentům v oblastech life-science (biologie, chemie), farmakologie a lékařský výzkum. Proběhne 19.6.2019 od 9 do 17 hodin v knihovně chemické sekce. Prosím registrujte se na e-mailu uis@ruk.cuni.cz. Workshop bude v angličtině. Účast je pro studenty a zaměstnance Univerzity Karlovy zdarma.

Publikováno 10.6.2019

Sportovní stipendia za rok 2018 byla udělena

Sportovní stipendia uděluje děkan PřF UK na doporučení Katedry tělesné výchovy sportovcům, kteří v předchozím roce dosáhli úspěchů v akademickém, případně vrcholovém, sportu.

Publikováno 10.6.2019

Kniha prof. Petra Pavlínka byla oceněna

Monografie prof. Petra Pavlínka Dependent Growth: Foreign Investment and the Development of the Automotive Industry in East-Central Europe (Springer International Publishing, 2017) uspěla v letošním ročníku Soutěže vysoce kvalitních monografií na UK a získala finanční ocenění jako jedna ze dvou publikací z Přírodovědecké fakulty UK.

Publikováno 10.6.2019

Akce dokumentů