E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Přírodovědecký Black Friday je tu!

Datum konání 22.11.2022 - 27.11.2022

Celý týden od 22. do 27. listopadu najdete v našem e-shopu spoustu zlevněných produktů s fakulními motivy. Všechny je jednoduše naleznete v sekci SLEVY A AKCE. A pokud byste sobě nebo svým blízkým rádi vybrali dárek k Vánocům, rovnou se mrkněte do našich NOVINEK, kde najdete prakticky všechny dobré tipy pohromadě!

Publikováno 22.11.2022

Představení fakultních divadelních souborů: Hamba a Viníci

Srdečně zveme všechny věrné i nové diváky divadelního souboru Hamba, a to hned na dvě představení - v úterý 22.11. a ve čtvrtek 24.11. na reprízu hry EX do Velké geologické posluchárny. Ve středu 23.11. se v divadle Kámen představí divadelní soubor Viníci se hrou Hledá se režisér.

Publikováno 18.11.2022

Ocenění Nadace Nadání pro osobnosti Univerzity Karlovy

16. listopadu 2022 se na zámek Josefa Hlávky v Lužanech u Přeštic sjely desítky studentů a vědců, aby společně oslavily vítěze letošních cen. V letošním roce jich Nadace Nadání předala celkem 54. 49 Cen Josefa Hlávky dostali studenti do věku 33 let. Pět osobností – nestorů a významných osobností – obdrželo Medaile Josefa Hlávky. Za naši fakultu byla oceněna absolventka katedry botaniky Veronika Konečná. Gratulujeme!

Publikováno 17.11.2022

Prášilské jezero otevírá okno do minulosti

Tým soustředěný okolo doc. Petra Kuneše z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy už sedm let usilovně zkoumá prehistorii šumavských jezer. Odebrané sedimenty vydávají stále nová svědectví a nyní se podařilo část výsledků publikovat v prestižním časopise Science of the Total Environment. Přispěla k tomu neobvyklá kvalita záznamu z Prášilského jezera, která umožnila rekonstruovat velmi detailně změny tohoto jezerního ekosystému v minulosti a odhalit tím procesy spojené s hnědnutím vody přesahující rámec lokální studie.

Publikováno 15.11.2022

Akce dokumentů