E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


7. ročník soutěže FameLab v České republice má své vítěze!

Národní finále se konalo v neděli 14. května ve Studiu Ypsilon v Praze. Odborná porota ve složení prof. Václav Pačes, AV ČR - předseda poroty, Mgr. Marie Rodinová (finalistka FameLab 2011), Dr. Michael Londesborough (chemik a popularizátor vědy) se při hodnocení jednotlivých vystoupení zaměřila především na vědeckou správnost, srozumitelnost a schopnost zaujmout publikum. Absolutní vítězkou se stala Tereza Mašínová (Mikrobiální ústav AV ČR Praha), která je externí doktorandkou naší katedry genetiky a mikrobiologie. Gratulujujeme!

Publikováno 16.5.2017

Rektorský sportovní den

Datum konání 17.5.2017

Stalo se milou tradicí, že jeden den v roce je vyhrazen k setkání všech sportovních nadšenců naší milované a i ve světě uznávané Univerzity Karlovy. Jeden den v roce se mohou setkat při sportovním klání nejen studenti ale i akademičtí pracovníci. Rektorský sportovní den probíhá na řadě sportovišť UK. Avšak studenti, POZOR. Během rektorského sportovního dne výuka na PřF UK NENÍ ZRUŠENA!

Publikováno 16.5.2017

Geografové na cestách: Japonsko

Datum konání 18.5.2017

Přijďte si poslechnout, jak vypadá realita českých WWOOFerů od studenta geografie, který měl šanci si to vyzkoušet na vlastní kůži. Přednáška nejen o dobrovolnictví, ale také o tom, jak v zemi „vycházejícího Slunce“ přežít vyčerpávajících 80 dní. Přednáška proběhne ve čtvrtek 18. května v 19.00 v Levé rýsovně. Pořádá studentský spolek EGEA.

Publikováno 15.5.2017

Zlatá medaile od dánského prince pro nejlepší mladé vědce

Dánský princ Joachim předal zlaté medaile pěti nejlepším týmům na soutěži EUSO - evropské olympiádě mladých vědců. Letos tohoto prestižního úspěchu dosáhl i tým z České Republiky. EUSO je týmová soutěž nejlepších maximálně sedmnáctiletých evropských fyziků, chemiků a biologů jejíž 15. ročník se letos konal (7. - 13.5. 2017) v dánské Kodani. Mentorem mladých biologů byl prof. Jan Černý z katedry buněčné biologie.

Publikováno 15.5.2017

Zapojte se s námi do výzkumu parazitů volně žijících zvířat

Stále se rozrůstající městské prostředí poskytuje mnoha živočichům nová místa k životu. Avšak soužití s lidmi přináší volně žijícím zvířatům i časté kolize s auty a skleněnými plochami, jejichž výsledkem jsou pak mrtvolky ježků, veverek a různých ptáků. Cílem monitoringu, který z části probíhá i na katedře parazitologie PřF UK, je využít tyto „nedobrovolné sebevrahy“ k monitoringu patogenů v městských a příměstských oblastech.

Publikováno 10.5.2017

Akce dokumentů