E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Nové číslo Geografických rozhledů: Hranice

Vychází první číslo nového, již třicátého, ročníku Geografických rozhledů, tentokrát na téma Hranice. Náš časopis tímto vydáním dosahuje také významné hranice. Nejen že se jedná o jubilejní 30. ročník, ale protože v prvním ročníku, v roce 1991, vyšlo 9 čísel, jde už o 150. číslo Rozhledů. Děkujeme, že jste nám pomohli této hranice dosáhnout. Přejeme příjemné čtení, které, doufáme, zase o trochu posune hranice vašeho geografického rozhledu!

Publikováno 12.10.2020

Kanál Dunaj-Odra-Labe: Rozhazování peněz a hazard s krajinou, prohlašují odborníci

Před nevratným poškozením krajiny a megalomanským rozhazováním prostředků varují signatáři Prohlášení odborných společností a akademických pracovišť k zahájení přípravy plavebního koridoru Dunaj-Odra-Labe (DOL). Mezi signatáři jsou 2 rektoři, 12 děkanů (včetně děkanů všech Přírodovědeckých fakult), 9 ředitelů ústavů Akademie věd, a desítky dalších vedoucích akademiků a odborníků napříč institucemi, společnostmi a odbornostmi.

Publikováno 8.10.2020

Výrazný útlum výroby aut v Česku nehrozí, říká profesor Petr Pavlínek

Jak vidí budoucnost automobilového průmyslu v Česku, jak rychlý bude v naší zemi přechod na elektromobily či jak velkým problémem je zdejší závislost na sektoru automotive? Na tyto a další dotazy odpovídal v rozhovoru pro časopis Ekonom profesor Petr Pavlínek z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje PřF UK.

Publikováno 6.10.2020

3. diskusní fórum PřF UK k tématu Covid -19

Datum konání 13.10.2020

V pořadí třetí diskusní fórum na téma covid-19 proběhne za účasti Jana Černého, Dagmary Dzúrové, Jaroslava Flegra, Karla Drbala, Ivana Hirsche, Rurh Tachezy a Ladislava Machaly. Diskuse proběhne online na Facebooku a Youtube PřF UK.

Publikováno 5.10.2020

Akce dokumentů