E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Letní škola migračních studií 2019

Datum konání 26.8.2019 - 1.9.2019

V době od 26. srpna do 1. září 2019 proběhne na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy již jedenáctý ročník IOM Letní školy migračních studií. Potřetí v řadě na něm úzce spolupracuje i katedra sociální geografie a regionálního rozvoje.

Publikováno 21.8.2019

Bronzové medaile z geografické olympiády v Hongkongu

Na 16. Mezinárodní geografické olympiádě v Hongkongu, za účasti 43 národních týmů, získali dvě bronzové medaile v individuální soutěži i naši reprezentanti Daniel Justiz a Vojtěch Nováček. České barvy hájil také Lukáš Pulec a Martin Procházka.

Publikováno 12.8.2019

Stanovisko České společnosti pro ekologii k rozhodnutí povolit plošné trávení hrabošů

Česká společnost pro ekologii, prostřednictvím svého předsedy profesora Davida Storcha z PřF UK, vyjadřila zásadní znepokojení nad rozhodnutím Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského povolit plošné hubení hrabošů s využitím jedu Stutox II na bázi fosfidu zinečnatého. Toto nečekaně rychlé, v řádu dní přijaté rozhodnutí je v přímém rozporu se stanoviskem Ministerstva životního prostředí a nebylo konzultováno s odborníky v ekologických vědách, ani s lidmi činnými v ochraně životního prostředí.

Publikováno 9.8.2019

Rektor Univerzity Karlovy u pramenů Amazonky

Rektor Univerzity Karlovy, Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., doprovázený profesorem naší fakulty, Bohumírem Janským, je v těchto dnech na pracovní cestě v Peru. Během ní podepíše memoranda o spolupráci s předními peruánskými univerzitami, Pontificia Universidad Católica, Universidad Mayor de San Marcos a Universidad de Lima.

Publikováno 7.8.2019

Akce dokumentů