E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Konference EUGEO 2021 právě probíhá na Albertově

Datum konání 28.6.2021 - 1.7.2021

Konference EUGEO probíhá ve dvouletých cyklech v různých městech Evropy. Na Albertově bude probíhat do čtvrtka 1. července a to hybridní formou.

Publikováno 28.6.2021

Noví profesoři převzali po půl roce své dekrety

Loni v prosinci podepsal prezident republiky jmenovací dekrety pro sedmdesát osm profesorů. Tradičně nejvíce – třicet osm, včetně osmi žen, navrhla Vědecká rada Univerzity Karlovy. Kvůli pandemii covidu-19 si na slavnostní jmenování museli šest měsíců počkat. Dekrety převzali z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy 23. června. Mezi novými profesory jsou i zástupci naší fakulty.

Publikováno 24.6.2021

Studenti a vědci obdrželi prestižní ceny z rukou rektora UK

Rektor UK Tomáš Zima ocenil nejlepší absolventy každoročně udělovanou prestižní Cenou rektora. Rektor zároveň udělil Mimořádnou cenu, Bolzanovu cenu podporující vědeckou výchovu a odbornou přípravu studentů UK, Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin a Cenu Miroslava Petruska za prezentaci. Nejlepší vědci pak obdrželi výzkumnou podporu Donatio Universitatis Carolinae. V letošním roce UK předala všechny ceny najednou vzhledem k probíhající covidové situaci. Mezi oceněnými jsou i zástupci naší fakulty. Gratulujeme!

Publikováno 24.6.2021

Tisková konference: Univerzita Karlova dosáhla dalšího významného milníku v přípravě dostavby univerzitního kampusu na Albertově

Datum konání 29.6.2021

Univerzita Karlova si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci k aktuálnímu stavu příprav na dostavbu univerzitního Kampusu Albertov, kde bylo v uplynulých dnech dosaženo získání územních rozhodnutí pro oba plánované objekty – Biocentrum a Globcentrum. Tisková konference, které se účastní mj. rektor UK prof. Tomáš Zima a premiér ČR Andrej Babiš, se koná 29. června 2021 v 9.00 ve Vlasteneckém sále v Karolinu. Konferenci bude možné sledovat online.

Publikováno 22.6.2021

Pamětní medaile PřF UK má další laureáty

V pondělí 21.6.2021 se dalšími nositeli pamětní medaile PřF UK stalo deset osobností naší fakulty. Ocenění převzali z rukou děkana PřF UK pana profesora Jiřího Zimy.

Publikováno 21.6.2021

Akce dokumentů