E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Místo činu: Praha 2017 proběhne i na naší fakultě

Kriminalistická akce proběhne v sobotu 24. června prostorách pražského Muzea policie ČR a jeho okolí a také na Přírodovědecké fakultě, která nabídne odpolední doprovodný program. Můžete se těšit na workshop Po stopách zločinu, v rámci kterého si budete moci izolovat svou DNA, také nahlédnete do řemesla antropologů (sběratelů kostí) a demografů při mapování zločinnosti ve městech. Akce se koná od 9:00 do 16:00 v Muzeu policie ČR a od 12:30 do 18:00 v budově Přírodovědecké fakulty Albertov 6.

Publikováno 20.6.2017

Nositel Nobelovy ceny za chemii předal ceny úspěšným studentům UK

Francouzské velvyslanectví v České republice pořádá každoročně ve spolupráci s partnerskými společnostmi soutěž o vědecké ceny, jejímž smyslem je vyzdvihnout nejlepší výzkumné práce studentů a mladých vědců z vybraných oborů. Letos převzalo v Buquoyském paláci z rukou profesora Jean-Marie Lehna, držitele Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátora akce, sedm studentů či čerstvých absolventů Univerzity Karlovy. Nositelem Ceny Jean-Marie Lehna za chemii se stal Miroslav Položij z katedry fyzikální a makromolekulární chemie.

Publikováno 20.6.2017

"Jak to vidíš" - soutěž ve vizuální tvorbě pro mladé vědce

Technologická agentura ČR (TA ČR) vyhlašuje celorepublikovou výtvarnou soutěž s názvem „Jak to vidíš? - Perspektiva #ČeskýNápad“ pro mladou generaci bez omezení věku. Cílem soutěže je vytvořit obraz naší perspektivy ovlivňované stále více novými technologiemi a materiály. Uzávěrka soutěže je 31. 7. 2017.

Publikováno 16.6.2017

BIOCEV DAYS 2017

Datum konání 19.6.2017 - 20.6.2017

Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (BIOCEV) pořádá každoroční konferenci s poster session. Program konference naleznete po rozkliknutí aktuality. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Publikováno 14.6.2017

Naši fakultu navštívil vzácný absolvent

Ministr zemědělství a životního prostředí Kapverdské republiky Gilberto Silva příjemně překvapí každého Čecha, který se s ním setká, bezchybnou češtinou. Naším jazykem si s ním můžete pohovořit nejen o politice, ale také například o mikrobiologii či krajinné ekologii. Gilberto Silva je totiž absolventem biologických studií na naší fakultě. Při příležitosti jeho vzácné návštěvy na fakultě 26.5. vznikl následující rozhovor.

Publikováno 12.6.2017

Akce dokumentů