E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Výzkumníci z geologické sekce získali ocenění Ministerstva vnitra ČR

Členy řešitelského týmu, který se zabýval zavedením iontové mikroskopie a katodové luminiscence do kriminalistické znalecké praxe, byli také dva pracovníci Ústavu geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů Přírodovědecké fakulty – doc. Jiří Zachariáš a dr. Dobroslav Matějka. V pondělí 9. října 2017 se uskutečnilo slavnostní předání Ceny ministra vnitra za mimořádné výsledky v oblasti bezpečnostního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Publikováno 26.10.2017

Rektorem Univerzity Karlovy byl znovu zvolen Tomáš Zima

V dnešních rektorských volbách byl Akademickým senátem UK do čela univerzity (znovu)zvolen profesor Tomáš Zima. Univerzitu Karlovu povede do roku 2022. Zvítězil tak nad protikandidátem Janem Černým z naší fakulty.

Publikováno 20.10.2017

Earth: Den na zázračné planetě. Nejambicióznější film o přírodě všech dob míří do českých kin.

Ve čtvrtek 26. října vstoupí do českých kin nejambicióznější film o přírodě všech dob Earth: Den na zázračné planetě. Snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců populárního seriálu Zázračná planeta a filmu Earth z roku 2007, využívá nejmodernější technologie natáčení a možnosti velkého plátna ke zprostředkování fascinujících emotivních příběhů, které se odehrávají na nejrůznějších místech Země během jediného dne.

Publikováno 20.10.2017

Nepřehlédněte první dílo, detailně mapující téměř stoletý vývoj obyvatelstva na českém území.

V co věřili, koho volili? Jak souvisí míra nezaměstnanosti s vysídlením Sudet? I to ukazují mapy Historického atlasu obyvatelstva českých zemí, prvního díla hodnotícího prostorové aspekty téměř stoletého vývoje obyvatelstva na dnešním území Česka. Zajímavý rozhovor s autorem, docentem Martinem Ouředníčkem, opublikoval časopis iForum.

Publikováno 18.10.2017

Akce dokumentů