Studentská konference OPTO2024

Lasery. Spektroskopie. Světlo. Optická vlákna. Něco ti tyhle pojmy říkají? Pak právě pro tebe je mezinárodní studentská konference OPTO2024, kterou organizuje MFF UK ve dnech 22.- 26. července 2024 v Praze. Již teď je registrováno přes 40 abstraktů z 9 zemí, uzávěrka přihlášek je 14. dubna!
Čas 22.07.2024   09:00
26.07.2024   16:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY: 22. - 26. července 2024
KDE: MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8 - Trója

Účast:  Kdokoliv, kdo má co dočinění s optikou - od fyziků, přes chemiky, ale i biologové nebo medici! Pokud třeba používáš lasery nebo jiné zdroje světla, rádi se s tebou potkáme. Neděláme rozdíl mezi bakalářskými studenty a doktorandy. Vítání jsoiu všichni.

A co tě na OPTO čeká?

• Prostor představit svůj výzkum formou posteru nebo přednášky před dalšími mladými vědci.
  • ​Možnost zúčastnit se přednášek zvaných hostů z oborů napříč optikou, kteří za námi přijedou z Česka i ze zahraničí.
  • Přednášky na témata jako je třeba komunikace vědy od dr. Pavly Hubálkové nebo Impostor syndrome.
  • Vezmeme tě do některých našich laborek a podíváš se do ELI Beamlines v Dolních Břežanech.
  • Samozřejmě bude dostatek prostoru pro netwroking, ať už s dalšími studenty, tal i se zvanými hosty a zástupci firem.
  • A plánujeme řadu dalších aktivit, vše zaměřené na potřeby studentů.

Na konferenci bude konferenční poplatek maximálně 200 EUR. Děláme však co můžeme, abychom jej snížili, jak to jen půjde. Oslovujeme proto možné sponozry a píšeme grant za grantem. Jeho finální hodnota pak bude stanovena v průběhu května než otevřeme registraci. Přemluv tedy svého vedoucího a potkej se s desítkami dalších studentů optiky a množství dalších zajímavých lidí.

Publikováno: Pondělí 08.04.2024 15:45