E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProběhlé události

Den otevřených dveří Knihovny chemie

Den otevřených dveří Knihovny chemie

Mimořádná příležitost vidět zákulisí Knihovny chemie v nové budově! Knihovna pro vás nachystala mnohé novinky. Knihy jsou řazeny podle oborů, čekají tu nové gauče, sedací pytle, k dispozici je také terasa. Na místě bude možnost zakoupit 2. vydání učebnice Obecná chemie od J. Vacíka, které pro vás knihovna vydala. V prostorách knihovny bude po celý červen k vidění výstava Příběh kapky, kterou zapůjčil Heyrovského ústav Akademie věd. Vytvořili jsme pro vás příjemné zázemí pro studium i relaxaci, přijďte se podívat!

Datum konání 5.6.2017

Konference: Czechia - již rok oficiální

Konference: Czechia - již rok oficiální

Veřejná konference "Czechia - již rok oficiální" proběhne 1.6. mezi 15 - 17 hodinou ve Velké geologické posluchárně. Pořádá ji Geografická sekce Přírodovědecké fakulty UK a jejím cílem je seznámit účastníky s dosaženým pokrokem při používání anglického jména Czechia v těch situacích, kdy ostatní státy běžně používají svá krátká zeměpisná jména. Vystoupí zástupci řady akademických i neakademických profesí. Moderuje Jakub Železný.

Datum konání 1.6.2017

Seminář k programu H2020: klima, životní prostředí, zemědělství, suroviny

Seminář k programu H2020: klima, životní prostředí, zemědělství, suroviny

Na semináři se dozvíte předběžné informace o konkrétních tématech, která by měla být v rámci programu Horizont 2020 financována v období 2018-2020 v oblastech (i) klima, životní prostředí, suroviny (Societal Challenge 5) a (ii) zemědělství, lesnictví, mořský a sladkovodní výzkum, bioekonomika (Societal Challenge 2). Seminář proběhne v Mineralogické posluchárně 24.5. od 10 do 12 hod. Akce je otevřená i pro zájemce mimo Přírodovědeckou fakultu.

Datum konání 24.5.2017

Geografové na cestách: Japonsko

Geografové na cestách: Japonsko

Přijďte si poslechnout, jak vypadá realita českých WWOOFerů od studenta geografie, který měl šanci si to vyzkoušet na vlastní kůži. Přednáška nejen o dobrovolnictví, ale také o tom, jak v zemi „vycházejícího Slunce“ přežít vyčerpávajících 80 dní. Přednáška proběhne ve čtvrtek 18. května v 19.00 v Levé rýsovně. Pořádá studentský spolek EGEA.

Datum konání 18.5.2017

Rektorský sportovní den

Rektorský sportovní den

Stalo se milou tradicí, že jeden den v roce je vyhrazen k setkání všech sportovních nadšenců naší milované a i ve světě uznávané Univerzity Karlovy. Jeden den v roce se mohou setkat při sportovním klání nejen studenti ale i akademičtí pracovníci. Rektorský sportovní den probíhá na řadě sportovišť UK. Avšak studenti, POZOR. Během rektorského sportovního dne výuka na PřF UK NENÍ ZRUŠENA!

Datum konání 17.5.2017

Mezinárodní soutěž FameLab 2017 v ČR úspěšně postupuje k národnímu finále

Mezinárodní soutěž FameLab 2017 v ČR úspěšně postupuje k národnímu finále

Ve dvou regionálních kolech soutěže (v Praze 11. 3. 2017 a ve Zlíně 25. 3. 2017) odborná porota vybrala 10 soutěžících a poslala je dále do národního finále. Bude se konat v neděli 14. 5. 2017 od 19.00 hodin v Divadle Ypsilon v Praze 1. Vstup je zdarma, všichni zájemci o popularizaci vědy jsou vítáni!

Datum konání 14.5.2017

Přednáška: THE LIMESTONE OF MALTA  GEOLOGY, PROPERTIES and DETERIORATION

Přednáška: THE LIMESTONE OF MALTA GEOLOGY, PROPERTIES and DETERIORATION

Ústav geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů srdečně zve všechny zájemce na přednášku o geologii, vlastnostech i využití maltských vápenců v bohaté historii tohoto malého ostrova. Přednášku prosloví přední odborník na tuto problematiku Dr. Peter Gatt (Institute of Engineering & Transport, MCAST, Malta). Přednáška se koná v pátek 12.5. od 9:00 v ložiskových sbírkách v budově Albertov 6.

Datum konání 12.5.2017

Výstava "J. Felkl & syn, továrna na glóby" v předsálí Mapové sbírky

Výstava "J. Felkl & syn, továrna na glóby" v předsálí Mapové sbírky

Geografická sekce PřF UK a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy pořádají výstavu u příležitosti 200. výročí narození a 130. výročí úmrtí Jana Felkla, zakladatele a majitele továrny na glóby v Roztokách u Prahy. Výstava probíhá v Mapové sbírce PřF UK od 5.5. 2017.

Datum konání 5.5.2017 - 30.11.2017

Studentský spolek EGEA se představuje

Studentský spolek EGEA se představuje

Zajímají vás geografická témata a chtěli byste tuto svou vášeň sdílet s podobnými nadšenci? Pak vás možná bude zajímat studentský spolek EGEA, který právě takovým nadšencům poskytuje platformu. Blíže se s ním můžete seznámit ve středu 3. května v 19.00 v Levé rýsovně na Albertově 6.

Datum konání 3.5.2017

Latinská Amerika: Kuba Fidela Castra

Latinská Amerika: Kuba Fidela Castra

Cyklus přednášek "Latinská Amerika" pokračuje i tento týden. Na řadě je tentokrát přednáška ředitele Ústavu Iberoamerických studií FF UK Praha prof. Josefa Opatrného, CSc. na téma "Kuba Fidela Castra". Přednáška se koná v posluchárně Věž ve středu 3.5. ve 14:50.

Datum konání 3.5.2017

Latinská Amerika: Bohatství kolumbijských Kordiller

Latinská Amerika: Bohatství kolumbijských Kordiller

Cyklus přednášek "Latinská Amerika" pokračuje i tento týden. Ve středu 26.4. bude probírána další z latinsko-amerických zemí, Kolumbie. Přednáška proběhne od 14.50 v posluchárně Věž na Albertově 6. Všichni zájemci jsou vítáni.

Datum konání 26.4.2017

Prezentace projektů podpořených z Česko-norského výzkumného programu

Prezentace projektů podpořených z Česko-norského výzkumného programu

V úterý 25. dubna od 9.00 proběhne v posluchárně Ch3 v budově chemických ústavů Hlavova 8 prezentace všech projektů, které byly na Přírodovědecké fakultě UK řešeny s podporou Česko-norského výzkumného programu (Norské fondy). Všichni zájemci jsou srdečně vítáni!

Datum konání 25.4.2017

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů UK

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů UK

Univerzitě Karlově záleží i na jejích absolventech – přijďte se o tom přesvědčit a dozvědět se, jaké možnosti univerzita a její fakulty pro své absolventy nabízejí. Představíme vám širokou nabídkou vzdělávacích programů zájmových i profesních (pro lékaře, právníky, učitele, děti…), určených pro občany ČR i pro cizince, či nabídneme možnosti dalšího vzdělávání prostřednictvím internetu. Akce se zúčastní i zástupci naší fakulty.

Datum konání 22.4.2017

Děkanský sportovní den 2017

Děkanský sportovní den 2017

Sportumilovní studenti budou mít ve čtvrtek 20. dubna možnost skutečně pestrého vyžití. Letošní děkanský sportovní den nabízí 23 různých sportovních aktivit na řadě míst Prahy. Na všechny se těší organizační tým katedry tělesné výchovy PřF UK.

Datum konání 20.4.2017

Přednáška: Lékaři bez hranic v Súdánu

Přednáška: Lékaři bez hranic v Súdánu

Český chirurg Tomáš Šebek odjel v lednu 2017 na svou již pátou misi s Lékaři bez hranic. Poprvé zamířil do Afriky, konkrétně do Jižního Súdánu, a ve své přednášce se s námi podělí o čerstvé zážitky z práce v tamější nemocnici. Přednáška se koná ve středu 19. 4. v 16:45.

Datum konání 19.4.2017

Přednáška a beseda s prof. Abdelkarimem Daoudem

Přednáška a beseda s prof. Abdelkarimem Daoudem

Současné společenské dění v Severní Africe a její příroda. Přednáška proběhne v úterý 11. dubna 2017 od 17:15 v učebně Levá rýsovna na Albertově 6. Prof. Abdelkarim Daoud je geograf z Université Sfax, který je dlouholetým spolupracovníkem geografické sekce naší fakulty. Je specialistou na hospodaření s vodou v aridních oblastech a vzájemné interakce přírodního a společenského vývoje v Tunisu a Severní Africe.

Datum konání 11.4.2017

Přednáška: Jak fungují média aneb co se v redakcích děje s vědou?

Přednáška: Jak fungují média aneb co se v redakcích děje s vědou?

Chcete poznat, jak fungují novináři, a co se s vědeckými tématy děje v redakcích? Máte jedinečnou možnost, a to v případě, že navštívíte přednášku JAK FUNGUJÍ MÉDIA ANEB CO SE V REDAKCÍCH DĚJE S VĚDOU? Přednáška proběhne za účasti redaktorů magazínu Vesmír Evy Bobůrkové a Marka Janáče. Přednášku povede Eva Samšuková a koná se 5. dubna 2017 od 18:00 v Mineralogické posluchárně Přírodovědecké fakulty.

Datum konání 5.4.2017