E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProběhlé události

Workshop v BIOCEVu: poslední volná místa

Workshop v BIOCEVu: poslední volná místa

Workshop s názvem "WORKSHOP ON OMICS DATA INTEGRATION & ADVANCED COURSE ON METAGENOMICS AND OMICS DATA INTEGRATION" proběhne ve dnech 3. - 5. 6. 2019 v areálu BIOCEV a je organizován v rámci projektu MICOBION. Vstup na přednášky (3.6.) je volný pro všechny, zatímco specializovaný metagenomický kurz (4.-5.6.) je určen pro registrované účastníky z PřF UK. Link na registraci po rozkliknutí aktuality.

Datum konání 3.6.2019 - 5.6.2019

Křest knih Stanislava Komárka "Města a městečka 1+2 díl"

Křest knih Stanislava Komárka "Města a městečka 1+2 díl"

Města a městečka je název dvoudílných memoárů profesora Stanislava Komárka, jednoho ze spoluzakladatelů katedry filosofie a dějin přírodních věd. Slavnostní uvedení obou svazků proběhne v sídle nakladatele, v Literární kavárně Academia, Václavské náměstí 34, ve čtvrtek 30. května 2019 v 17.00. Všichni zájemci jsou vítáni!

Datum konání 30.5.2019

Den Afriky v Kampusu Hybernská

Den Afriky v Kampusu Hybernská

Sobota 25. května bude v Kampusu Hybernská patřit Africe. Čekají na vás přednášky, reportáže, diskuse, ukázky afrického jídla či hudby. To všechno v nízkoprahovém prostředí, které je vysloveně vstřícné k dětem. Vstup zdarma, všichni zájemci o nejrůznější aspekty africké problematiky jsou vítáni.

Datum konání 25.5.2019

Den fascinace rostlinami 2019

Den fascinace rostlinami 2019

Vypravte se s námi do fascinujícího světa rostlin. Objevte jejich druhovou rozmanitost, fyziologii, stavbu buněk nebo význam pro člověka. Vědci vám ukáží, co, jak a také proč na rostlinách zkoumají. Těšíme se na vás v pátek 17. května od 9:30–16:30 v Botanické zahradě PřF UK. Vhodné pro školní skupiny, hlavně středoškolské, i pro individuální zájemce. Vstup je zdarma.

Datum konání 17.5.2019

Veletrh Via Carolina 2019

Veletrh Via Carolina 2019

Zajímají vás inovace, které vznikají na Univerzitě Karlově? Chcete se dozvědět, jaké služby UK nabízí aplikační sféře? Tak navštivte 2. ročník veletrhu inovací a služeb, který se koná ve čtvrtek 16.5. v prostoru Kina Dlabačov v Praze.

Datum konání 16.5.2019

Mezinárodní týden koučování 2019: přednáška a koučovací zóny

Mezinárodní týden koučování 2019: přednáška a koučovací zóny

V rámci Mezinárodního týdne koučování 2019 Vám nabízíme ojedinělou příležitost navštívit zdarma koučovací zónu pod vedením profesionálních koučů, která pro Vás bude otevřena ve čtvrtek 16. května na půdě Přírodovědecké fakulty na Albertově. Nenechte si ujít ani zajímavou přednášku profesora Aleše Stuchlíka z Fyziologického ústavu AV ČR, která Vám představí základy koučovacího přístupu, klasické i nedávné poznatky neurovědy a styčné koncepty obou oborů. Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Pro vstup do koučovací zóny je nutná registrace.

Datum konání 16.5.2019

Rektorský sportovní den

Rektorský sportovní den

Srdečně zveme všechny nadšence na Rektorský sportovní den, který se koná 14. května v Praze i Hradci Králové. V nabídce je pro vás připraveno 34 různých sportovních a pohybových aktivit. Novinkou letošního roku je hokej, studentský survival, frisbee, vyzkoušet si můžete i střelbu z laserových pušek. Sportu na UK zdar!

Datum konání 14.5.2019

Přednáška: „Československo a Latinská Amerika po roce 1945“

Přednáška: „Československo a Latinská Amerika po roce 1945“

Zveme fakultní veřejnost na přednášku prof. Josefa Opatrného, CSc., vedoucího Ústavu Iberoamerických studií FF UK Praha na téma „Československo a Latinská Amerika po roce 1945“. Přednáška bude proslovena v rámci semináře Latinská Amerika 24.4. v posluchárně Věž ve 14:50. Všichni zájemci jsou vítáni!

Datum konání 24.4.2019

Tradiční brigáda na albertovských stráních

Tradiční brigáda na albertovských stráních

V sobotu 13. dubna se bude konat každoroční jarní brigáda na Albertovských stráních. Pokud přijdete, napomůžete ke zkrášlení okolního prostředí naší fakulty. Brigáda bude probíhat od 9 do 17 hod. Bezprostředně na ni naváže posezení s hudebními nástroji v amfiteátru na stráních, kde bude k dispozici drobné občerstvení. Každý účastník brigády získá poukázku na nápoj (pivo/limo) zdarma. Akci pořádá SKAS - Studentská komora Akademického senátu fakulty

Datum konání 13.4.2019

Přednáška: Goethe a chemie

Přednáška: Goethe a chemie

V úterý 9. dubna 2019 od 17:00 se koná v Knihovně chemie, Přírodovědecké fakulty, Univerzity Karlovy, Praha 2 (studovna, Hlavova 8) přednáška na téma Goethe a chemie. Přednáší doc. RNDr. Karel Nesměrák, Ph.D., katedra analytické chemie PřF UK a Mgr. Radek Chalupa, katedra učitelství a didaktiky chemie PřF UK.

Datum konání 9.4.2019

Uvedení knihy: Makroregiony světa. Nová regionální studie

Uvedení knihy: Makroregiony světa. Nová regionální studie

Rozdělení světa na kontinenty či světadíly není jedinou možností, jak „uchopit“, poznávat a hodnotit jednotlivé části naší planety. Nová kniha, kterou vydává univerzita Karlova ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem v Nakladatelství Karolinum, přináší do českého prostředí koncepci tzv. makroregionů. Křest proběhne 1. dubna v 17.00 v Malé aule Karolina.

Datum konání 1.4.2019

Komentovaná prohlídka Periodické tabulky prvků již tento čtvrtek

Komentovaná prohlídka Periodické tabulky prvků již tento čtvrtek

Komentovaná prohlídka proběhne ve čtvrtek 28.3.2019 od 19 hod v budově Chemického ústavu PřF UK, Hlavova 8, Praha 2. Stálá výstava obsahuje 80 vzorků prvků od vodíku po bismut a vše je doplněno dotykovou obrazovkou a systémem nasvícení jednotlivých boxů tak, že je možné zvýraznit nejen obecné trendy v tabulce (teplota tání, elektronegativita apod.) ale i biologický význam jednotlivých prvků či rok jejich objevu. Vstup na prohlídku je volný.

Datum konání 28.3.2019

Výstava „Je to o člověku“ v Hrdličkově muzeu člověka

Výstava „Je to o člověku“ v Hrdličkově muzeu člověka

Hrdličkovo muzeum člověka Vás srdečně na vernisáž výstavy Natalie Perkof „Je to o člověku“, která proběhne v úterý 19. března od 17 hod v prostorách muzea ve Viničné 7. Výstava Natalie Perkof je v pořadí již pátou výstavou z cyklu site-specifických temporálních výstav současného umění v muzeu.

Datum konání 19.3.2019

Kariérní den PřF UK 2019 se blíží

Kariérní den PřF UK 2019 se blíží

Chcete si zmapovat své budoucí možnosti na trhu práce a již během studia se potkat s potenciálními zaměstnavateli? Sháníte stáž nebo zajímavou brigádu? Nebo již pracujete, ale poohlížíte se po nějaké změně? Právě pro vás pořádáme 13. března na Albertově Kariérní den.

Datum konání 13.3.2019

Tradiční Uhelný seminář proběhne ve středu

Tradiční Uhelný seminář proběhne ve středu

Ústav geologie a paleontologie PřF UK ve spolupráci se Severočeskými doly, a.s. srdečně zvou všechny zájemce na Uhelný seminář na téma Aktuální výsledky geologického průzkumu hornoslezské pánve, který se koná ve středu 6. března 2019 od 9:00 ve Velké paleontologické posluchárně v přízemí budovy Albertov 6, Praha 2.

Datum konání 6.3.2019